zavřít

O skupině

Začátky blink-182 se píšou od roku 1992 kdy Toma vyhodili ze školy kvůli tomu že přišel na basket opilej, takže přešel na jinou školu, kde se seznámil se skejťákem kerry Keyem a Anne Hoppusovou, Markovou sestrou. Tom všechny pořád otravoval kecama o tom jak stršnš moc by chtěl kapelu a tak ho Anne seznámila se svým bratrem Markem.

Ti dva si padli do oka a začali spoluc zkoušet v Tomové garáži, tam spolu vymysleli první hit Carousel. Jenže kluci potřebovali ještě bubeníka, Tom jednoho znal a tak se k nim připojil Scott raynor. Kapela si nejdřív začala říkat Duck Tape, za pár dní ale Tom přišel na jméno blink.

Kapela byla kompletní a tak se pustila do nahrávání prvního dema. Jmenovalo se Flyswatter (plácačka na mouchy) a kluci je natočili ve Scottově obýváku.

Podle toho taky vypadá kvalita ale kapele to přes to pomohlo a chystala se na svůj první koncert. Na ten přišlo asi 5 lidí ale blink to neodradilo a na jejich koncerty chodilo čím dál víc lidí.

A tak zanedlouho už byli ve studiu a natáčeli své první opravdické demo album Buddha. O kapele už se vědělo i když Buddhy se moc neprodalo. Za necelý rok blink natočili konečně plnohodnotné album Cheshire Cat, obsahoval i pár songů z Buddhy.

Jenže díky Cheshire Cat si kapely všimla jedna irská techno skupina, která se jmenovala taky blink a tak si kluci zmněnili nátev na blink-182.

Díky Cheshire cat se blin-182 stávali stále známnější kapelou.

V roce 1997 blink-182 vydali druhé album Dude ranch s prvním opravdovým megahitem Dammit díky kterému o kapele věděla už celá Amerika.

Dammit napsal Mark za 5 minut. jenže při tom udělal jednu chybu - napsal ji mimo rozsah svých hlasivek a tak trávil hodně času tréninkem svých hlasivek a dokonce přestal kouřit. Jenže nedlouho po Dude ranch kapelu opustil bubeník Scott a na jeho místo přišel Travis Barker.V létě 1998 se travis oficiálně stal členem blink-182.

V lednu 1999 se kluci chystali do studia točit třetí album Enema of the State. Album získalo platinovou desku a blink-182 byli na vrcholu. nísledovalo celosvětové turné. Z alba byli vydány tři singly - Adam´s song, All the small Things a What´s My Age Again. Videoklip k all the Small Things se stal nejlepším videem roku 2000.

O rok později kluci vydali čtvrté album Take Off Your Pants and Jackets se singly First Date, Anthem 2, Stay Together For the Kids a Rock Show.

V roce 2002 si Tom Delonge odskočil od blink-182 k projektu Box Car Racer kam si pozval jako bubeníka Travise. Mark se tím cítil odstrčený a tohle byl vlastně začátek konce blink-182.

No a v roce 2003 přišlo poslední bezejmené album blink-182. Krátce po jeho vydání kapela objířděla svět s koncertní šňůrou a po jejím skončení si chtěl dát tom pauzu. kapela tímto albem dosáhla absolutního vrcholu. Písničku I Miss You hrála rádia po celém světě a do blink se ,,zamilovávaly´´ pubertální holčiny které předtím vůbec existenci nějákých blink-182 beztak ani netušily. V únoru 2005 kapela ohlásila pauzu, oficiálně se nikdy nerozpadla ale je málo pravděpodobné že se blink-182 někdy ještě dají dohromady.

Příčin může být několik - členové kapely chtěli být víc doma se svými manželkami a dětmi, další důvod může být Tom který chtěl odejít, rozchod můžeme přičíst i poslední desce která je úplně jiná než všechny předešlé, blink byli přesvědčeni že je to nejlepší co kdy udělali a měli pravdu ale s tímto názorem se neztotožnili fanoušci i když prodej desky šel do milionů.

Blink-182 jsou opět spolu a 23.6. 2011 vystoupí na Prague City festivalu na Pražském výstavišti.