zavřít

O skupině

Roky Erickson(Roger Kynard) je rodilý Texasan a počítá se mezi neznámé hrdiny dějin rock'n'rollu.Jako zpěvák,kytarista a textař hral v legendárních Austin, TX band, The 13th Floor Elevators.jako první rock'n'rollová skupina popsala svou hudbu jako psychedelic.V době kdy The Greatful Dead & The Jefferson Airplane měli sve kořeny pevně umistněne v akustické folkové muzice,měli Elevators značku tvrdé hard rockové kapely tvarujicí nový směr určený pro tehdejší generaci hippies.The 13th Floor Elevators měli jediný žebříčkový hit a tím byl song You're Gonna Miss Me,ale jejich vliv byl dalekosáhlý.R.E.M., ZZ Top, Poi Dog Pondering, The Judybats, T-Bone Burnett, Julian Cope, Sonic Youth, The Jesus and Mary Chain,The Minutemen a další skupiny používali verze Rokyho písní.

Roky měl vliv i na muzikanty jako Robert Plant,Janis Joplin,Patti Smith či Henry Rollins.Jeho názorem a hudbou je ovlinění i momentalně jedna z nejúspěšnějších indies kapel, The White Stripes.Jeho písně zazněly na soundtracích filmů High Fidelity, Boys Don't Cry nebo Hamlet(2000). Bohužel sláva a vliv mají odvrácenou stranu síly a pro Rokyho jsou to problemy s drogami.Už v roce 1996 byl v Texasu uvězněn za držení drog a poslan do Rusk State Hospital, kde strávil tři roky v doprovodu Thorazinu, elektošoků a další experimentalní léčbou. Všichni, kdo ho znali, tvrdí, že poté to už nebyl on.

V periodě se opakovaly jeho kreativní období s dobou,kdy byl težce zaměřen sám do sebe. Této slavné osobě, o které příliš lidí neví, složila nedávno hold firma Foundation a vydala desku,jejíž prodej je určen pro Roger Kynard Erickson Trust Found'' a profíkem, kterému se dostalo cti mít na své desce i jméno Rokyho, je Corey Duffel.