zavřít

O skupině

36 Crazyfists je čtyřčlenná hudební skupina hrající post-hardcore/metalcore pocházející z Anchorage na Aljašce. Třetí studiové album, Rest Inside the Flames, vyšlo v Evropě 12. června a v USA vyjde na listopad 2006.

36 Crazyfists vznikli v prosinci roku 1994 v městečku Anchorage na Aljašce. Původní sestava se skládala z Brocka Lindowa (zpěv), Thomase Noonana (bicí), Steva Holta (kytara) a JD Stuart (basa). Než se upsali Roadrunner Records, kapela vydala jedno EP a jedno LP na vlastní náklady. První nahrávka byla Boss Buckle, EP obsahující 5 skladeb vyšlo v 1995. Jejich další EP, Suffer Tree, vyšlo v 1997, následováno jejich debutovým LP, In the Skin, které vyšlo též v 1997.

Kapela se přesunula do Portlandu v Oregonu, kde se dostala do kontaktu se skupinami jako System of a Down, Primus, blink-182 nebo NOFX. Nakonec, uzavřeli smlouvu s Roadrunner Records.[1]

Po vydání jejích debutu pod Roadrunnerem Bitterness the Star v roce 2002 se vydali na koncertní šňuru po USA se skupinami Candiria, God Forbid, Chimaira, Diecast a Hotwire.

Po koncertní štaci po Americe se vydali do Evropy na „European Road Rage Tour“ s Killswitch Engage a Five Pointe O. Ke konci tour se začla kapela věnovat psaní nových materiálu na své druhé album pod taktovkou Roadrunner Records A Snow Capped Romance, které se dostalo na pulty obchodů v roce 2004, produkováno James Wisnerem, který měl zkušenosti napřiklad s Dashboard Confessional a Further Seems Forever.

Na jejich třetím albu Rest Inside the Flames spolupracovali Jonah Jenkins z Miltown, Howard Jones a Tom Gomes z Killswitch Engage. Album vyšlo v Evropě 12tého června, v USA vyjde až ke konci roku 2006.

První týden album Rest Inside the Flames zasáhlo VB a dosáhlo 71. místa v oficiálních UK Album Charts. Album se také dostalo na 2. místo v BBC's Rock Album charts. 36 Crazyfists vyrazí na turné podpořit své třetí album po Evropě a Australii s Californians Atreyu.

Nedávno se kapela sepsala dohodu pro severní Ameriku s DRT Entertainment, kteří vydají Rest Inside The Flames v USA na 7. listopadu

24tý říjen 2006 začlo krátké turné po USA s cílem podpořit vycházející album. První show byla v Little Rock v Arkansasu. Během vystoupení Brock zmínil vydaní nového alba a tak definitivně potvrdil, že veškeré závazky ku Roadrunner Records skončily.