Tahle Německá kapela byla založena roku 1999 a jejich prvního bezejmenného alba se v Německu prodalo ,přes prvních pár týdnů, něco kolem 50,000 kopii. Kapelu založili bubeník Sascha "Chino" Carrilho, kytarista René "Russo" Krupper a zpěvák Ron...

O-skupine

Tahle Německá kapela byla založena roku 1999 a jejich prvního bezejmenného alba se v Německu prodalo ,přes prvních pár týdnů, něco kolem 50,000 kopii. Kapelu založili bubeník Sascha "Chino" Carrilho, kytarista René "Russo" Krupper a zpěvák Ron "Braz" Clauss, později se ke kapele přidal basák Björn "Big Deee" Düssler který sice v počátku měl být pouze zvukař, ale raději nastoupil na post basáka.

Počátek historie 4Lyn není nějak slavný, ale stejně jako každá kapela museli někde začít. A tak to vše začalo jako roční hraní po nějákých hudebních soutěžích kde kapela vystupovala pod jménem Headtrip. Pak ovšem přichází ten zvratný moment kdy kapela hrála tehdy moc neznámou Lyn. Všíml si jich manažer a smlouva byla na světě, ale to by bylo až moc jednoduchý. No, ale chlapci věděli jak na věc, odpověd je jednoduchá: Numetal! Ano přesně tak. Hlavní bylo i to, že zpěvák Braz zpíval anglické texty lépe řečeno repoval slova a do refrénu dával všechno co se do posluchačů vešlo. Tehdy tahle kombinace byla skvělá věc, byla mírně revoluční asi jako Rock'n'Roll v 60.letech. No a vlivem zahraničních Linkin Park, Limp Bizkit a jim podbných bylo vše dáno. Ještě změna jména na 4Lyn a vše může začít. . .

2001:
Později toho roku kdy byly 4Lyn vyzvednuti s undergruondu ještě stačili zformovat své první bezejmenné album. A byla to tedy pěkně tvrdá pecka. Album obsahovalo 15 tracků a mělo vše co tehdejší doba považovala za dobrý a tvrdý. Ať už to byl provokativní hlas zpěváka Braze nebo Chinova famózní hra na bubny. Na albu se projevu, ale i Brazova hiphopová minulost, hlavně ve skladbách "Down & Out I" a "Down & Out II" což jsou něco jako skity, ale jsou v nádechu celkem kvalitního hiphopu.

S tohoto alba vyšli singly jako např.: podivná "Bahamama", melodická "Lyn" a uderná "Whooo", všechny se staly hitem číslo 1 v Německých hitparádách. Skladba "Whooo" se taky později po menších zvukových upravách stala ůvodni znělkou pro hru Sega Soccer Slam.

Po vydání prvního alba dostal 4Lyn nabídku dělat před kapelu Papa Roach na jejich evropském turné. Mezitím však v rádiich a televizích vyhrávaly výše jmenované singly a 4Lyn nabíral na popularitě. Koncem toho roku kapela vystupovala ještě na Jack Daniels Rock Night Club Tour společně s kapelami Thumb a Therapy?.

2002:
Kapela pokračuje s touringem kde se dá a tak se zúčastnila koncertního turné pod názvem "Laut gegen rechte Gewalt", jenž měl podpořít proti-rasistické hnuti v Německu. 4Lyn tehdy společně s kapelou Such A Surge a ostatními kapelami koncertovali všude po Německých městech. Později se zúčastnili i Desperados Tour společně s Dredg a Cosmotron, po jehož konci vydává 4Lyn své druhé album Neon. Z něj se jako první představuje chytlavá "Pearls & Beauty", která dláždí cestu novému albu a připravuje fanoušky na singl číslo dvě pomalou "Husky".

Zajímavostí na tomto albu je, že zde najdete i Brooklynského rodáka Afu-Ra jenž se podílel na skladbě "None Of Y'aall", ale zajímavá je i skladba s názvem "Brompton-City Anthem", která je věnována Brazově rodnému městě Bramfeld. Ovšem největší úspěch slavil singl "Me vs. Me", který zazněl i na soundtracku kasovního trháku "xXx" s Vinem Dieselem. No a tak 4Lyn nezahálí a hned vyráží na turné po celé Evropě, tentokrát ovšem ne jako předskokani, ale jako hlavní kapela. V rámci tohoto turné se představili i v Rock Café v ČR.

2003:
Sláva pomalu roste a tak 4Lyn po velmi dlouhém vystupování na všeljakých festivalech ať už to byl Rock am Ring nejznámější Německý festival nebo třeba Rock im Park, With Full Force Festival, Hurricane Festival taky v Německu , Roskilde Festival v Nizozemsku, Alive Festival v Belgii, a nebo taky Masters of Rock a Rock For People v ČR si kapela dává menší pauzu a připravuje se na nahrávání třetího alba "Take It As A Compliment".

2004:
Kapela nastupuje do tohoto roku s výše zmiňovaným novým albem. Album obsahuje 13 Hard-Rockových pecek a je na něm znát, že kapela prošla určitým druhem změny stylu. První změna nastala v Brazově stylu zpěvu, už to není tak rap jako spíš tvrdej hlas co nutí lidi si vychutnat tuhle hudbu pěkně tvrdě a zároveň jemně. Druhá změna nastala v melodičnosti písní, kde je slyšet, jak si kytarista Russo rád hraje se zvukem. Tahle kombinace je přesně to co 4Lyn potřeboval, melodický a přitom správně tvrdý Rock.

Ovšem, aby nezklamali jejich starší fanoušky, kteří byly přece jen zvyklejší na klasický Numetal, tak se na jedné skladbě "S.T.C." (Shoot Them Cannons) objevuje Německý raper Curse který je v Německu naprostá senzace. S tohoto alba vyšel pouze jediný singl a to "Kisses Of A Strobelight". A tak na místo nahrávání klipů se kapela raději rozhodla, později toho roku, pro obrovské turné napříč celou Evropou. Naší zemičkou nevyjímaje.

2005:
4Lyn tímto rokem dokončily obrovské turné. A připravují nové album Compadres s něhož by měl co nejdřív vyjít singl "Drrty Rokka".
Co však plánuje kapela do budoucna? Zatím nikdo netuší. . .