Ona krásná Američanka, on o osm let starší a o několik centimetrů menší Ital s nádhernou barvou hlasu a rozsahem čtyři oktávy! Dohromady spolu tvořili dlouho nerozlučný pár jak v soukromí, tak na jevišti. Jejich písničky zbožňovali nejen italští...

O-skupine

Ona krásná Američanka, on o osm let starší a o několik centimetrů menší Ital s nádhernou barvou hlasu a rozsahem čtyři oktávy! Dohromady spolu tvořili dlouho nerozlučný pár jak v soukromí, tak na jevišti. Jejich písničky zbožňovali nejen italští a němečtí fanoušci. Fenomén Al Bano a Romina Power pronikl vlastně do celého světa, kdy pro jedny znamenal popový kýč, pro druhé příjemnou a oddechovou muziku.

První společnou desku Al Bano s Rominou natočili v roce 1975 a tím se odstartovala jejich hvězdná a zářivá kariéra.

Většina z nás si vzpomene na nejeden televizní záběr z osmdesátých let minulého století, kde se Al Bano dívá upřeně Romině do očí a zpívá jakoby pro ní. To co jiné pěvecké dvojice musely předstírat, oni nemuseli. Prostě jen před hledištěm existovali, pouze přenesli své pocity před zraky diváků. A proto v každém jejich gestu není kalkul, nýbrž těžko definovatelné pouto.

A publikum zbožňuje pozitivní, zamilované a opravdové příběhy. Žádný muž se asi Al Banovi nedivil, že vzhlížel ke své manželce a naopak ženy jistě schvalovaly Romině sympaťáka Al Bana. Vedle nesčetných společných vystoupeních a tudíž velkému vypětí, zvládli ještě rozšířit svou rodinu o dvě dcery Cristel a Rominu.

Ovšem v jejich případě si štěstí a úspěch vyžádal obrovskou daň. Když se v roce 1994 jejich dcera Ylenia stala v New Orleansu pravděpodobně obětí únosu, okamžitě duo zrušilo všechna svá vystoupení a samozřejmě věnovalo veškerou energii k nalezení dcery. Přesto v roce 1995 dokázali ještě vydat svou poslední desku a potom se jejich umělecké dráhy rozešly. Al Bano se věnoval sólové kariéře a Romina začala psát knihu o svém otci. Pochopitelně, jak už to bývá, tragédie kolem ztracené dcery se odrazila v jejich vztahu určitou krizí, kterou se jim nepodařilo překonat. Tedy Al Bano ji vyřešil k Rominině zděšení po svém a to tím, že si našel o osmadvacet let mladší partnerku a svou stále půvabnou manželku, s níž strávil téměř třicet let společného života, opustil.

Rozvedli se v roce 1999. Tím idylická pohádka o krásné Američance a malém Italovi skončila.Al Bano si s novou družkou Loredanou Leccisco pořídil dva potomky, nicméně s ní vydržel přesně pět let. V současnosti je tedy sám, věnuje se hudbě, jeho poslední deska z roku 2005 se jmenuje Ti Parlo Del Sud, a s Rominou komunikuje pouze přes právníky. Bohužel nevěří tomu, že jeho dcera Ylenia dosud žije.

Romina po šoku a bolesti, jaký ji rozvod způsobil, se vrhla do práce, jednoduše v ní našla potřebnou terapii v nelehkých časech. V roce 2001 si odbyla debut na divadle ve známé hře Vagina Monology, účinkovala v italské televizní show a především maluje, přičemž má za sebou již několik výstav svých děl. K tomu v Indii natočila a zrežírovala krátký film Upaya. O svém soukromí ale jinak nemluví a na rozdíl od svého exmanžela doufá, že se Ylenia jednou objeví živá…

Ačkoliv Al Bano s Rominou již netvoří téměř sedm let dvojici ani v soukromí ani na jevišti, dokázali za doby své společné slávy uskutečnit okolo 100 turné po všech kontinentech a prodat 23 milionů desek. Přestože některé vztahy pomíjivě mizí, nechávají po sobě vzpomínky, někdy dokonce i hezké písničky, a tak v případě Al Bana i Rominy budou navždy symbolickou kronikou jedné velké lásky.