Alter Bridge je americká post-grungeová až hardrocková skupina jejíž hlavními zakladateli jsou kytarista Mark Tremonti a bubeník Scott Phillips. Mark Tremonti a Scott Philips - bývalí členové post-grungeové skupiny Creed, která se rozpadla v roce...

O-skupine

Alter Bridge je americká post-grungeová až hardrocková skupina jejíž hlavními zakladateli jsou kytarista Mark Tremonti a bubeník Scott Phillips. Mark Tremonti a Scott Philips - bývalí členové post-grungeové skupiny Creed, která se rozpadla v roce 2004 po odchodu vokalisty Scotta Stappa, který se vydal na sólovou dráhu (prozatím ne příliš úspěšnou) se rozhodli pokračovat a navázat na úspěchy své bývalé skupiny a ještě v témže roce založili skupinu Alter Bridge.

Do svého týmu přibrali také bývalého člena skupiny Creed baskytaristu Briana Marshalla (který kapelu opustil již dříve) a do pozice vokalisty Mylese Kennedyho člena The Mayfield Four. Kapela byla pojmenována po malém mostu na Alter Road v Detroitu, který stojí blízko rodného domu Tremontiho, který je vyobrazen na jejich debutovém albu - One Day Remains.

Debutové album skupiny slavilo úspěchy jak na domácí - americké scéně, tak i na scéně celosvětové. Album vyšlo 10. Srpna 2004 pod vedením producenta Bena Grosse z Wind-Up Records. A kapela 14. září 2004 zahájila své první celosvětové turné. Dále z tohoto alba byli vydány dva klipy - skladby Open Your Eyes a Broken Wings.

Album One Day Remains je založeno na kvalitě a zkušenostech všech členů kapely. Úvodní skladba "Find The Real" je jasným důkazem toho, co chce tato post-grungeová kapela propagovat, skoro celé album je založeno na perfektní melodice a každá skladba má v sobě něco jiného.

Druhá skladba "One Day Remains", po které bylo pojmenováno celé album je klasická vypalovačka, a po lehčích "Open Your Eyes", kde Tremonti jasně dokazuje, co všechno umí na svůj nástroj, a "Burn It Down", kde zase Kennedy vydá ze svého hrdla parádní výšku následuje odreagovací "Metalingus", který perfektně nastartuje Phillipsovo bicí. "Broken Wings" a "In Loving Memory" opět uklidňují celé album.

Především "In Loving Memory", je hodně emoční píseň, ve které Kennedy dokazuje, že na pozici zpěváka je oprávněně. Hitovka "Down To My Last" nastartuje další tři skladby "Watch Your Words", "Shed My Skin" a "The End Is Here", které v poklidu ukončují celé album trvající skoro celou hodinu.

V pořadí druhé a zatím poslední album, které nestratilo na kvalitě ani na tvrdosti, právě naopak. Bylo vydané 8. října 2007 ovšem pod vedením nového producenta Michaela Basketta z Universal Republic Record, kterého si kapely nemůže vynachválit. Alter Bridge směřují vzhůru a všechny tři vydané klipy - Ties That Bind, Rise Today, Watch Over You jsou toho jasným důkazem.

Album Blackbird nestrácí na intenzitě a je více než na chytlavost zaměřeno na nefalšovaný hardrock. Skladby jsou propleteny složitými kytarovými rify a sóly, kterých je na desce opravdu nespočetné množství a Tremonti opět dokazuje, co dokáže za divy, když se dostane ke kytaře.

Naprosto každý musí být spokojen s úvodní skladbou "Ties That Bind", která by probudila snad i mrtvého. "Come To Life" je klasická pohodovka, kde je hodně vyniknout Marshallova basa. Na skladbu pěkně navazuje "Brand New Start" a po níž následují "Buried Alive" a "Coming Home", která vystihuje post-grunge v jeho pravém světle. "Before Tomorrow Comes" je rytmická pohodová skladba. "Rise Today" - troufám si říct, že doposud to nejlepší co tihle týpci spracovali.

Klasická hitovka s perfektními přechody rytmiky i melodiky ukončená famózním Tremontiho sólem. V pořadí osmá skladba nese stejný název jako album samé - "Blackbird". Je to nejdelší skladba z obou alb. Klasická rocková balada - má pomalý rozjezd a pěkný přechod před mohutným kytarovým sólem, po kterém následně opět zpomalý. Po ní následuje další typická post-grungeová píseň "One By One". "Watch Over You" - další balada, něco na způsob "In Loving Memory" v předchzím albu.

Po ní pokračuje pohodová "Break Me Down". "White Knuckles" je solidní vypalovačka, vůbec nejvíce post-grungeová a zakončení v podobě "Wayward One" je tím pravým, co mohlo ukončit toto album.