zavřít

O skupině

Kapela Apatheia působí na české hudební scéně od konce roku 1999. Jejich tvorba přináší svěží pohled na kdysi tak populární, dnes téměř zapomenutý, art-rock. Kapela nabízí skvělý mix art-rocku 70. let se soudobou americkou rockovou muzikou.

Apatheia má na svém kontě dvě dema. Druhé, z roku 2003, se dočkalo velmi příznivých ohlasů ze strany hudebních recenzentů a stalo se základem pro natočení plnohodnotné desky, která byla oficiálně vydaná v zimě 2006 roku. O vydání se postaralo brněnské vydavatelství Redblack.

Deska byla velmi pozitivně přijata jak fanoušky, tak kritiky, proto se kapela rozhodla podpořit ji i vizuálně. V Květnu 2007 vznikl klip ke skladbě My Personal Sun a premiérově jej odvysílala Česká Televize v pořadu Noc s Andělem.

Apatheia má na kontě spoustu koncertů jak na festivalech, tak hlavně v klubech v Česku, Slovensku a Polsku. Kapela má za sebou jedno zahraniční turné, během kterého projela Polsko skoro od moře až po Tatry.
Největším koncertním úspěchem je předskakování Fish-e, ex-zpěváka legendárních Marillion, na jeho pražském koncertě (říjen 2007).

Dalším velkým úspěchem je účast v semifinále vyhledávácí soutěže Coca Cola Pop Star 2005, kde kapela obdržela speciální cenu poroty. Porota ve složení Richard Krajčo (Kryštof), David Koller (Lucie), Jakub Johanek (100*C), Petr Čáp (A&R Director SONY BMG), o Apatheia-i řekla: "Chceme tímto ocenit a vyzdvihnout její vystoupení, a to i přes to, že nakonec nepostoupila do finále.”

Apatheia se může pochlubit i několika televizními vystoupeními. V listopadu 2004 se zúčastnila natáčení pro polskou komerční televizi POLSAT. Pro pořad Poplista nahrála krátký rozhovor a zahrála jednu ze svých písní živě přímo v televizním studiu. Zajímavostí je, že Apatheia byla, po skupině Kryštof, teprve druhou českou kapelou, která v pořadu vystupovala. Dále jste kapelu mohli vidět v pořadu Dobré ráno s Českou Televizí (listopad 2005), kde živě ve studiu zahrála dvě vlastní skladby. Naposledy byla Apatheia hostem pořadu Madhouse na hudební stanici ÓČKO (srpen 2007). Náplní pořadu byl rozhovor s publicistou a moderátorem Michalem Husákem a „óčkovská” premiéra jejich videoklipu.

Kromě televize se Apatheia několikrát objevila i v rádiích a hitovky jako Beautiful World či My Personal Sun se několik týdnů držely na předních příčkách rockových hitparád.