Aria je populární ruská heavy metalová kapela. Někdy jsou nazývání "ruští Iron Maiden" díky podobnosti s touto kapelou. Arii založil v roce 1985 Vladimir Holstinin spolu s Alikem Granovskim, v únoru pak přijali zpěváka Valerije Kipelova....

O-skupine

Aria je populární ruská heavy metalová kapela. Někdy jsou nazývání "ruští Iron Maiden" díky podobnosti s touto kapelou.

Arii založil v roce 1985 Vladimir Holstinin spolu s Alikem Granovskim, v únoru pak přijali zpěváka Valerije Kipelova. Podle členů zkupiny vznikla kapela až posledního října toho toku, kdy také vzniklo jejich první album. Pak přijali nového kytaristu - Andreje Bolšakova. Zároveň na místo Lvova přichází nový bubeník Igor Molchanov.

První koncert se odehraje pátého února ´86 a tonto rok absolvuje skupina vystoupení na dalších festivalech. ´86 jim vychází druhé album - S kem ty?. Pak se ovšem Granovskij, Bolšakov, Pokrovskij a Molčanov rozhodnou, že chtějí v hudbě přitvrdit a dostat se z vlivu manažera a tak založí vlastní skupinu Master.

Kipelov s Cholstininem pak přivítají nové členy - basáka Dubinina, kytaristu Mavrina a bubeníka Udalova. ´87 nahrají nové album a ´88 je opustí Udalov.

Kapela se později proslavila i v zahraničí.