Rok 2002 byl rok ve znamení odchodů. Začátkem tohoto roku odchází Martin z kapely KISS-Czech Republic kvůli poměrům, které v kapele údajně panují a po krátké přestávce se opět začíná věnovat hraní s baskytaristou Alešem Palečkem. Dne 10.8.2002 za...

O-skupine

Rok 2002 byl rok ve znamení odchodů. Začátkem tohoto roku odchází Martin z kapely KISS-Czech Republic kvůli poměrům, které v kapele údajně panují a po krátké přestávce se opět začíná věnovat hraní s baskytaristou Alešem Palečkem. Dne 10.8.2002 za poměrně dramatických okolností odchází Marek Krištof z kapely Sorrow a hledá hráče pro nový projekt. Je osloven Palečkem, což zprvu odmítá, po měsící však mění rozhodnutí a přijímá nabídku. V této trojici hledají bubeníka, kterým se stává Honza Bartůněk, díky němuž kapela získává i zkušebnu v KD-Zvěrkovice a tím začíná úmorná a zároveň radostná práce na novém repertoáru.

Během intenzivního zkoušení se projevuje absence kláves, kterou řeší příchod klávesistky Dariny, která jde v té době společným partnerským životem s Markem. Hudba Arkany se stává melodičtější.

Krátce po nástupu klávesistky nastávají problémy s prostory k hraní, přesněji řečeno s majitelem KD, který po kapele požaduje stále vyšší a vyšší nájem. Situace se stává natolik neúnosná, že po slovní roztržce s majitelem Arkana zkušebnu opouští.
Paleček zajištuje novou zkušebnu v KD-Častohostice.

Problémy se začínají projevovat u Honzy Bartůňka, který kvůli své přílišné zaměstnanosti stále častěji nedochází na zkoušky a Marek Krištof přivádí bubeníka Milana Havlíčka, který zastupuje Bartůňka v době jeho nepřítomnosti. Vše se však vyvíjí jinak a po nějaké době Honza Bartůněk odchází úplně a Milan Havlíček zůstává za bicími na stálo.

Dne 7.5.2006 odchází klávesistka Darina pro čím dál častější konflikty a neshody s Markem Krištofem, které pramení z jejich rozchodu.

Dne 16.9.2006 bez předchozího varování odchází z Arkany bubeník Milan Havlíček kvůli změně zaměstnání, což spoluhráčům oznamuje pouze krátkým telefonátem. Po Havlíčkově odchodu zastupuje jako výpomoc na bicí Honza Gajdoš z revivalu KISS-Czech Republic, díky kterému může Arkana pokračovat v koncertování. Po třech týdnech Marek Krištof přivádí bubeníka Romana Kapinuse.

Kapela hledá více než rok klávesistku. Na inzerát se 24.8.2007 ozývá Lucie Adamová.

Po roce hraní oznamuje odchod bubeník Roman Kapinus, kterého nahrazuje Honza Gajdoš starší kontaktovaný Palečkem.

Začátkem roku 2008 odchází kytarista Martin Blažek z osobních důvodů, za něž nastupuje Bronislav Křepela, kterému se v té době rozpadá jeho kapela. Rozpad však není definitivní jak by se zdálo a po několika měsících se Křepelovi bývalí spoluhráči rozhodují o obnovení hraní a Křepela se vrací ke své domovské kapele.

Křepelův odchod je však doprovázen naprosto příkladným jednáním a ohleduplností vůči Arkaně a během několika dnů za sebe posílá Arkaně nového kytaristu Vladimíra Psotu, který koncem listopadu 2008 nastupuje.

Kvůli škole a dalším aktivitám odchází i klávesistka Lucie, kterou následuje bubeník Gajdoš týden před dalším veřejným vystoupením, které se musí samozřejmě rušit.

Odchod bubeníka se zdá zprvu pro všechny bezvýchodnou situací. Marek Krištof kontaktuje zkušeného a vyhraného bubeníka Pavla Marka, který po týdnu střídá Honzu Gajdoše. Je prosinec 2008. V lednu 2009 přivádí Marek Krištof a Pavel Marek exkytaristu Pilly Romana Fojtíka na klávesy, akustickou kytaru a příležitostně na elektrickou kytaru.

Začátkem roku 2009 odchází Vladimír Psota a Roman Fojtík za něj natrvalo přebírá elektrickou kytaru.

Na jaře 2009 díky kontaktům Romana Fojtíka přivádí Pavel Marek zpěváka Roberta Gáfrika s manželkou Dášou a dcerou Sylvou, která sedá za klávesy. Spory mezi starými a novými členy vyúsťují konfliktem před zábavou v Nových Syrovicích, při kterém odchází nejen z pódia, ale i z kapely Robert, Dáša a Silva Gáfrikovi a následuje je Marek Krištof. Akce je zrušena a kapela se trhá na dvě poloviny. Ke kapele se krátkodobě přidává i mladá nezkušená klávesistka Michaela Mrkosová.

Odchodem poloviny členů je nucen Roman Fojtík převzít i pozici zpěvu a vrací se Vladimír Psota na kytaru. V tomto složení kapela odehrává celou sezónu 2009 a díky manažeským schopnostem Fojtíka navštěvují koncerty kapely další lidé.

Pro podvody a neustálé problémy vyhazuje Roman Fojtík na konci roku 2009 bubeníka Marka z kapely, čímž nastává dočasný konec Arkany, která bez bubeníka není dále životaschopná a ostatní členové se rozcházejí.

Roman Fojtík odchází k projektu Lordi Czech Revival a v roce 2010 přijímá post baskytaristy v projektech zpěváka a kytaristy Lubomíra Hotového Siloe a LH band, kde hraje spolu s kytaristou Vojtou Samkem a bubeníkem Martinem Adámkem.

V první polovině roku 2012 Roman Fojtík znovuobnovuje Arkanu s bubeníkem Martinem Adámkem, který přivádí baskytaristu Jakuba Vyhnálka z Roxoru. Společně zkouší ve vesnici Višňové v prostorách patřícím Adámkovi a věnují se výhradně vlastní tvorbě.

Fojtík získává od svého zaměstnavatele pro hraní prostory v areálu Kellerův mlýn ve Znojmě, který Arkaně zázemí poskytuje pouze za cenu spotřebovaných energií. Z důvodu dlouhodobé nemoci Martin Adámek končí jako bubeník a přichází krátkodobě Daniel Pokorný. Roman Fojtík však není spokojený s laxním přístupem bubeníka a přes manažerku Ivetu Manovou přichází 16. června 2013 velice dobrý bubeník Jiří Hauerland, který právě odchází z jiného uskupení. Dočasně fungují jen ve třech s poměrně častými absencemi baskytaristy Vyhnálka. Roman Fojtík poté přes Vlastu Staníčka ze skupiny Gilotina získává kontakt na kytaristu Pavla Míku Hakina, který s hraním souhlasí. Hakin přivádí zvukaře Huberta Hrba, se kterým se oba kytaristé domlouvají na trvalé spolupráci. Hakin naléhá na změnu názvu na Hubertova jízda, Fojtík souhlasí pouze s kompromisem připojení ke jménu a tak uskupení dále pokračuje jako Arkana Hubertova jízda. Oba kytaristé s bubeníkem začínají vytvářet zbrusu nový playlist, který se má zcela odlišovat od běžných zábavových kapel. Fojtík však více tlačí projekt do vlastní tvorby. Problém je však stále s absencí basy a zpěvu, který by byl pro kapelu charakteristický. Koncem únanovské skupiny Hydrant v listopadu 2013 přichází za mikrofon Franta Hanzal, který sebou přivádí baskytaristku Danču Freyvou. Po krátkém působení však odchází pro neshody a na jeho místo přichází Honza Hrb s Filipem Buršíkem, který přijímá místo třetí kytary. Bubeník Jiří Hauerland se začíná věnovat jiným projektům a odchází, krátce se na jeho místě usadí Jiří Horák jako dočasná výpomoc. Na začátku roku kapela přijímá na bicí Martinu Kuřitkovou. Do konce roku 2018 se postupně za bicími vystřídají Pavel Vaškovič, Roman Habaděj Gožďála, kterého však Pavel Mika vyhazuje aby uvolnil místo Jirovi Krábkovi. Za zpěvem se vystřídají do téhož období Stanislav Rožnovský, Jan Žák, Standa Zálešák (ex Crazy), Lenka Krábkova a další jména, na baskytaru pak Zdenek Žák, Honza Krejčiřík, Laďa Psota. Na klávesy celou dobu působí do konce roku Lukáš Bartoněk. Pavel Mika v srpnu 2018 vyhodí baskytaristu Krejčiříka a bubeníka Habaděje a Fojtíkovi oznámí také konec. Fojtík končí spolupraci s Mikou, ze jména maže spojení Hubertova jízda a dále pokračuje pouze se jménem Arkana a znovuobnovuje hraní a spolupráci se zakladateli Arkany Markem Krištofem a dalšími.