zavřít

O skupině

Název Army of Lovers vznikl podle dokumentu o homosexuálním modelovi a zpěvákovi Grace Jonesovi.

Alexander Bard začínal ve skupině "Baard", první singl se jmenoval "Life in a goldfishbowl". Společně s přáteli Camillou Henemark a Jeanem Pierrem Bardou vystupovali v malých klubech. Později se přejmenovali na "Army of Lovers". První singl pod značkou Army of Lovers vydali v roce 1988. Z počátku se jim nedařilo a tak zkoušeli měnit styl muziky. Velký krok v jejich kariéře udělali až po vydání druhého alba "Massive Luxury Overdose" v r. 1991 (hit "Crucified", "Obsession"...)

Se slávou se měnili i členové skupiny. Alexander se pohádal s Camillou, ta odešla a ke skupině se připojila Michaela Dornonville De La Cour, s níž nazpívali starý hit od ABBA "Hasta Manana" . Pak přišla Dominika Peczynski (pracovala jako striptérka a mluvila na erotických linkách) . Naštvaná Camilla natruc vydala sólovku "Everytime You Lie", které vyjádřila nenávisti ke skupině.

Rozpad a comback: Kapela ještě chvíli sklízela úspěchy, než se začala pomalu rozpadat. Alexander nevydržel a připojil se ke skupině Vaccum (vydali hit "I Breathe") a skládal písně pro skupinu Alcazar. Dominika začala pracovat v TV a narodilo se jí dítě. Michaela fotila akty. Jean Pierre si vedl skvěle jako herec a měl svou vlastní TV show. Také se stal tváří automobilky "Renault". V r. 2000 se Army of Lovers triumfálně vrátili na scénu.