Atari Terror je česká rocková kapela hrající od roku 2004. Hudební žánrHudební žánr skupiny by se dal popsat jako moderní crossover s širokým záběrem hudebních stylů (hardcore, metal, punk, ska, country, ...). Členové skupiny mezi své hudební...

O-skupine

Atari Terror je česká rocková kapela hrající od roku 2004.

Hudební žánr
Hudební žánr skupiny by se dal popsat jako moderní crossover s širokým záběrem hudebních stylů (hardcore, metal, punk, ska, country, ...). Členové skupiny mezi své hudební vzory řadí škálu umělců počínaje Johnny Cashem a Peterem Gabrielem, Sepulturou a Panterou konče. Pro skupinu jsou typické dva mužské hlasy.

Historie
Skupina vznikla v roce 2004.

V létě roku 2005 skupina vydala promo desku Part 1: The Rise of Motofoko – First Blood a vydala se turné po českých klubech a festivalech. V roce 2006 kapela zvítězila v hudební soutěži Šiba Music Chance, o rok později pak přidala vítězství v soutěži Jack Daniel´s Music a v rámci ní odletěli do Nashville reprezentovat Českou republiku na Global Music Event. V té době se objevili například v pořadu Noc s Andělem.

V červenci 2007 vystoupili v Polsku. 21. listopadu pokřtili desku Part 2: Attention! v Retro Music Hall. Jednalo se o historicky první přenos koncertu prostřednictvím internetu z ČR na portál Second Life a Bandzone.cz. Hlavními partnery byly Radio Wave a Český rozhlas online. V březnu roku 2008 vydala skupina videoklip „Attention!“. Během roku kapela koncertovala na Ukrajině (Rivne) nebo v Německu (Berlín). Počátkem roku 2009 měl premiéru videoklipu „Motofoko“. 9. června předskakovala skupina spolu s the.switch americké kapele Korn na jejich koncertu v Praze.

Při té příležitosti umístili na internet na čtrnáct dní ke stažení celé své album Part 2: Attention!.
V červnu 2009 přispěli písní Holduj tanci, pohybu na CD Hudba stoprocentních mužů aneb Na shledanou v lepších časech, které je poctou legendární trojici Voskovec, Werich, Ježek. S touto písní skupina živě vystoupila v ČT v pořadech Noc s Andělem a Události v kultuře.

Koncem roku 2009 došlo ke změně jednoho ze zpěváků – Ludvíka nahradil Broňa Míka z českobudějovických Satisfucktion.
V listopadu 2011 vyšla deska Part 3: Final Warning.