ATREYU je skupina z Jižní Kalifornie, většinou se každému vybaví neopunkové "surf" kapely, ve kterých si rádoby zlí hoši z dobrých rodin hrají na rockery. ATREYU naštěstí do tohohle modelu zapadají snad jen svojí vizáží, co se však hudby týče,...

O-skupine

ATREYU je skupina z Jižní Kalifornie, většinou se každému vybaví neopunkové "surf" kapely, ve kterých si rádoby zlí hoši z dobrých rodin hrají na rockery. ATREYU naštěstí do tohohle modelu zapadají snad jen svojí vizáží, co se však hudby týče, postupují trochu jiným směrem a to i přesto, že ozvuky skupin jako PAPA ROACH jsou v jejich produkci nepřeslechnutelné.

Naštěstí jen místy a tvoří pouze jednu z ingrediencí jejich metalového koktejlu. Skupina totiž sází především na proměnlivost a bohatost projevu, takže se v jejich hudbě setkáme s ostrým thrashingem, s místy snad až deathovými příměsemi a agresivním řevem, stejně jako melodicky zpívanými refrény, které chtě nechtě evokují švédské kapely typu DARKANE nebo SOILWORK. A jaké překvapení u americké kapely, i trocha té nu-metalové hitovosti a neopunkové líbivosti se tu najde.

Skupina vznikla v Orange Country - Kalifornie, o kolo roku 2002. Jejich debutové album s názvem Suicide Notes and Butterfly Kisses pobralo veškerou pozornost hudebních fandů, protože jejich hudba dokázala překonat i bariéry mezi rockem, melodickým hardcorem a metalem. Po vydání tohoto poměrně úspěšného alba, kterému se dostalo náležité pozornosti, skupina vyrazila na své první turné s názvem Bitter, Broken, Bound and Gagged tour, napříč severní Amerikou.

V roce 2003 se kluci vrátili domů, aby mohli pracovat na jejih dalším, tentokrát druhém albu. Po dvou letech od vydání Suicide Notes and Butterfly Kisses přišli Atreyu na svět s novým albem tentokrát pod názvem The Curse. Atreyu s ním zdokonalovali svůj vlastní styl a opět se ještě více přibližovali k metalickému rocku jako u předešlého alba. V the Curse vyjádřil Alex veškeré traumatické nebo negativní zkušenosti.

"Když jsme přišli domů a začali jsme psát pro nový album všechno se rozteklo se sílou všeho toho nového. Bylo to opravdu očisťující." Při natáčení nového alba od skupiny odešel basák Chris Thomson . Vzápětí byl však nahrazen Marcem McKnightem, který je ve skupině dodnes (Marc byl dlouholetým přítelem členů skupiny). To však nebyla jediná změna ve skupině. Atreyu se rozhodli také změnit svého producenta, kterým se nakonec stal GGGarth (Rage Against The Machine, Kittie and Testament).


"Garth nám doopravdy věřil, a poté co slyšel naše demo nahrávky, chtěl nám pomoci zrealizovat naši představu. Když jsme dostali studio, byli jsme ohromeni - jeho představy o nahrávání byly opravdu stené jako ty naše. On měl zabíjácký studio a technické nadání k tomu, aby nám pomohl dostat ven ten zvuk, který jsme hledali."
Podalších dvou letech v roce 2006 vyšlo album s názvem A Death Grip On Yesterday.