Bělošské, původně hardcorové, trio King Ad Rock, vl. jm. Adam Horowitz, Mike D, vl. jm. Michael Diamond a MCA, vl. jm. Adam Yauch začínající v New Yorku v r. 1979 (pův. pod názvem Young And The Useless). O dva roky později vydávají první EP...

O-skupine

Bělošské, původně hardcorové, trio King Ad Rock, vl. jm. Adam Horowitz, Mike D, vl. jm. Michael Diamond a MCA, vl. jm. Adam Yauch začínající v New Yorku v r. 1979 (pův. pod názvem Young And The Useless). O dva roky později vydávají první EP (Polly Wog Stew) pro značku Rat Cage. Postupně se výrazněji přiklánějí k rapu a s tím souvisí i příchod koncertního spoluhráče – discjockeye Double RR (vl. jm. Rick Rubin – později i jejich producent).

Po podpisu smlouvy s Def Jam Records (1984) doprovázejí na americkém turné zpěvačku Madonnu. Teprve v té době se ustálilo složení souboru (Horowitz nar. 1966, Diamond nar. 1965, Yauch nar. 1967). Jejich debutová deska „Licensed To Ill“ (1986) je vůbec první rapovou LP na čele amerického žebříčku. Často bývají označováni za “bílou” verzi sk. Run D.M.C.

Oficiálním DJ’em skupiny byl původně Dr. Dre, kterého při turné k desce (1) natrvalo nahradil Hurricane. Deska „Paul’s Boutique“ (1989) propadla a následné album „Check Your Head“ (1992) znamená jistou změnu stylu. V letech osmdesátých se objevili i v několika filmech, např. Krush Grove (1985). V r. 1998 zaujal post DJ´e skupiny Mixmaster Mike.