zavřít

O skupině

Založení dua Bikini se traduje na rok 2003, někdy v létě - myslím že bylo teplo :) To jsme se
tak s bubeníkem Tomášem rozhodli po desítkách předešlých rozpuštěných kapel začít hrát konečně
"od podlahy". Původně jsme měli normální kapelu - tedy čtyřčlennou - ale nebavilo nás hrát
tak jako všichni a tak jsme to zkusili "zatím" ve dvou. Jenže se nám to začalo líbit a vznikli

!! BIKINI !!

Coby autor hudební složky naší produkce chci jen poznamenat několik slov ohledně
stylového ukotvení Bikin, je to úplně jasný!
Od Chucka Berryho po Dead Kennedys.....


První koncert jsme uskutečnili v Praze v klubu Alternatiff někdy v prosinci roku 2003. Chtěl jsem aby to byl totální nářez:))) I když to byla z větší části improvizace, bylo to tam! " totálně zásadní aspekt naší mobility !!! "
!!! E N E R G I E !!!

První vystoupení se povedlo a bylo taky památné tím, že jsme se setkali poprvé s naším kamarádem Michalem Finsternichem a na tom samém místě si ještě mockrát zahráli. V roce 2004 jsme odehráli něco okolo 25 koncertů a stala se zajímavá věc, můj věrný bubeník Tomáš zjistil, že ho živé hraní vlastně nebaví a zvyšující se frekvenci koncertů.

Maďarská skupina založená v r. 1981 v Budapešti některými bývalými členy skupin Beatrice a Dinamit. Na prvních dvou albech jsou skladby parodující různé styly (kabaret, punk, lidovku, blues, freejazz), současně se satiristickými texty. Později se odklonili ke konvenčnějšímu rocku.

V r. 1983 skupinu opouští Szücs, v následujícím roce se přidává Gallai ze sk. Piramis. V r. 1985 odchází Nagy Feró jehož nahrazuje Lajos D. Nagy ze skl. Rolls. O rok později G. Németha vystřídal B. Hirleman a přidal se i D. Makovics.
Fero Nagy se stal i úspěšným hercem (Král Štěpán - 1983) a sám napsal rockovou operu Hamlet (1986, vyšlo na zn. Pepita).

Jako zpěvák se m.j. podílel na jednom albu sk. Pokolgép (1986).