zavřít

O skupině

Kapela Calathea vznikla na jaře roku 1999. Ještě v tomtéž roce v létě bylo pořízeno první demo-CD "The Touch Of Empty Verse", které se setkalo s vřelým přijetím jak od kritiků (např. Rock&Pop - demo měsíce), tak od fanoušků.

O dva roky později se kapela přihlásila s novým materiálem ve formě demo-CD "Wish Thinking". Náklady obou těchto titulů byly nakonec zcela vyprodány. Skladba "Wish Thinking" se později objevila (společně se songy od Post-it, Khoiba, Clou atd.) na úspěšné kompilaci "Beat infusionn". Kapela byla zařazena také na kompilační CD "Soundczech" (společně s Support Lesbiens, Buty, Vypsaná fixa, J.A.R, Wohnout atd.) vycházející s časopisem REPORT, kde se objevila skladba "Sad Lines of Nowhere".

V roce 2008 kapela dokončila 10-ti skladbové CD "Hotel Loneliness", které vychází v lednu 2009 jako příloha dvoučísla magazínu REPORT.

Kapela čile koncertuje nejen u nás, ale i v zahraničí (Německo, Rakousko, Slovensko, Polsko, Chorvatsko..atd.) Z řady úspěšných koncertů, které kapela odehrála, lze bezesporu vyzdvihnout pražské vystoupení s finskými hvězdami HIM, s legendárními TYPE´O´NEGATIVE nebo se švédy DEATHSTARS. Nutné je zmínit i účast na největším evropském "gothic" festivalu "Wave Gothic Treffen 2003" v Lipsku, kde vystoupila těsně před THE 69 EYES atd...