Dark Tranquillity je švédská kapela hrající melodic death metal. Je to nejdéle hrající kapela z gothenburgové scény a vynálezci zvláštního gothenburgového zvuku. Jejich počátky se datují od roku 1989. Na rozdíl od mnoha kapel náležející tomuto...

O-skupine

Dark Tranquillity je švédská kapela hrající melodic death metal. Je to nejdéle hrající kapela z gothenburgové scény a vynálezci zvláštního gothenburgového zvuku. Jejich počátky se datují od roku 1989. Na rozdíl od mnoha kapel náležející tomuto žánru, prodělali poměrně malé změny v složení skupiny.

V roce 1994 Anders Fridén, původní vokalista kapely, odešel do In Flames. Mikael Stanne, který původně hrál rytmickou kytaru a doprovodné vokály, se rázem stal hlavním zpěvákem, zatímco nově příchozí Fredrik Johansson se ujal kytary. Mikael Stanne s In flames rovněž spolupracoval, avšak, navzdory všeobecně přijaté domněnce, se nikdy nestal stálým členem - byl pouze příležitostný zpěvák.

V roce 1998, po vydání alba Projector, Johansson opustil kapelu, do které byli přibráni klávesista Martin Brändström a basista Michael Nicklasson a původní basista Martin Henriksson přešel ke kytaře. Album bylo nominováno na švédské Grammy. Skupina má v současné době smlouvu s vydavatelskou společností Centrury Media Records. Jejich nejnovější album se jmenuje Character. V současné době Tranquillity připravují nové album.