zavřít

O skupině

Kapela Decyfer Down byla vytvořena v roce 1999 v Americe jako Allysonhymn kytaristou Brandonem Millsem a bubeníkem Joshem Oliverem. Z původně akustické kapely se stala rocková. Bratr Joshe Olivera, Caleb, později vstoupil do kapely jako baskytarista, v roce 2002 ho vyměnil kytarista Chris Clonts, a tak se Caleb stal hlavním zpěvákem.

Kapela tak dostala nový zvuk i smysl, a tak kapela začala hrát s umělci jako je Puddle of Mud, Breaking Benjamin, Crossfade nebo Adema. Tato změna také vyzývala k novému jménu kapely.

V současnosti Caleb Oliver opustil kapelu z osobních důvodů a hlavním zpěvákem se stal TJ Harris, který byl členem kapely Fighting Instinct.

Na podzim roku 2006 se kapela Decyfer Down připojila ke skupině Pillar na jejich turné "Days of The Reckoning Tour". Na tomto turné se také představily kapely Day of Fire a The Showdown.

V roce 2008 byla kapela na turné "Comatose Tour" se skupinami Skillet a Thousand Foot Krutch.

Kapela Decyfer Down vydala své první album v roce 2006 v červnu. Toto album End of Grey obsahuje čtyři singly: Fight Like This, Burn Back the Sun, No Longer a Life Again. Kapela nyní pracuje na EP s názvem Crash.