zavřít

O skupině

Digitalism je dvojice německých hudebníků hrajících elektronickou hudbu. Krátce po svém vzniku v roce 2004 se zařadili mezi největší evropské hvězdy žánru new rave. Skupinu pocházející z Hamburgu tvoří Jens Moelle a İsmail Tüfekçi (Němec tureckého původu). Vydávají na labelu Kitsuné Music, který se specializuje právě na elektronickou hudbu.

Prvním počinem německého dua se stalo album Idealism ze kterého vyšly i 4 singly ("Idealistic", "Zdarlight", "Jupiter Room" a "Pogo"). Nedílnou součástí jejich tvorby jsou remixy (většinou označované jako Digitalism Remix), mezi jejich známé remixy patří např. The Futureheads - "Skip to the End", Klaxons - "Atlantis to Interzone" a "Kingdom" od Dave Gahana.

Digitalism vystoupili 20. prosince 2007 v pražském Paláci Akropolis.

Podobně jako Justice bývají často přirovnáváni k Daft Punk, hlásí se k odkazům The Cure (píseň "Fire in Cairo"). Inspiraci pro svou tvorbu čerpají ze soundracků starších filmů. Říká se, že píseň "Zdarlight" pojmenovali podle Philippa Zdara z francouzského elektronického dua Cassius. Digitalism však tvrdí, že ji nepojmenovali na počest tohoto hudebníka, nýbrž chtěli jen trochu nekonvenční název pro slovo "starlight".