zavřít

O skupině

Hard rocková(heavy/nu metalová) skupina Disturbed vznikala jako mnoho jiných,tedy ambicemi dobýt prkna, co znamenají svět party kámošů, v té době ve složení: Dan Donegan, Mike Wengren a (dnes již můžeme říct bývalý člen) Fuzz.

Kolem roku 1997 potkali současného zpěváka Davida Draimana a zbýval jen krůček ke vzniku Disturbed dnešních rozměrů. Skupina pochází z Chicaga, kde se datují jejich počátky. Jako první podepsali smlouvu s nahrávací společností Giant Records, která v březnu roku 2000 vydala jejich debutové album The Sickness.

Kapela na sebe upozornila vystupováním na slavném Ozzfestu v roce 2001. Po nějaké době začali pracovat na nové desce, kterou chtěli zasvětit novým soundem. Rozhodli se si trošku zašpásovat a přizvali ke spolupráci producenta Johnnyho K a mixéra Andyho Walllace. Nakonec z toho vznikla pěkná deska Believe, která spatřila dřevo pultů na podzim roku 2002. Od své předcházející sestry se liší tím, že je tvrdší, pestřejší a celkově lepší, což ji vyneslo k hvězdným výšinám žebříčku Billboard 200.

Aby dokázali světu, jak jim to klape, zdokumentovali záznam koncertu s názvem Music as a Weapon II, který vyšel v roce 2004 a v září následujícího roku se dostala na trh jejich zatím poslední deska Ten Thousand Fists. Uvidíme, jak si kluci nadále v budoucnu povedou, nahráno mají zatím dobře.