zavřít

O skupině

Dong Bang Shin Ki (DBSK), také známá jako Dong Bang Shin Gi (DBSG), nebo Tong Vfang Xien Qi (TVfQX), je korejská hudební skupina. Poprvé se objevili jako předskokani na koncertě korejské zpěvačky jménem Boa v prosinci 2003.

Prvním členem byl Kim Junsun, který byl vybrán v televizním pořadu hledajícím nové talenty už někdy ve 12 letech. Dalším na řadě byl Jung Yunho, který zase vyhrál jednu z tanečních soutěží. Potom byl tanečníkem a rapperem (XD) pro korejskou zpěvačku s jednoduchým pseudonymem Dana, než se vedení rozhodlo, že má na mnohem víc, a přeřadilo ho.YoungWoong Jaejoong si nedlouho poté odnesl vítězství z dalšího TV pořadu a podobně na tom byl i Choikang Changmin, který vyhrál v kategorii zpěv. Posledním členem je Park Yoochun, který se ke skupině dostal jen asi půl roku před oficiálním debutem.

Jejich první vystoupení bylo v prosinci 2003 a už za pár týdnů vyšel jejich první singl "Hug". Stal se mezi korejskou mládeží hitem, ale tvalo dalších šest měsíců, než světlo světa zpatřil jejich druhý singl. Tehdy už měli něco okolo 600 tisíc fanoušků,jejichž počet se ještě zvýšil po vydání jejich prvního alba "Tri-angle".
Později prorazili i v Číně, Taiwanu a Singapuru se singlem "Rising Sun" a nevyhli se ani Japonsku. Kromě zpěvu natáčejí i krátká televizní dramata.