Západoberlínská skupina založená B. Bargeldem (vl. jm. Christian Emmerlich, nar. 1959) v r. 1979. Jejich avantgardní industriální rock byl někdy přirovnáván k Throbbing Gristle. Skupina prodělala časté změny obsazení, základ však tvoří trojice...

O-skupine

Západoberlínská skupina založená B. Bargeldem (vl. jm. Christian Emmerlich, nar. 1959) v r. 1979. Jejich avantgardní industriální rock byl někdy přirovnáván k Throbbing Gristle. Skupina prodělala časté změny obsazení, základ však tvoří trojice Bargeld - Unruh - von Borsig.

V r. 1981 přichází M. Chung na místo odešlých B. Bartela a G. Guta (založili sk. Mania D) a přichází i F.M. Einheit. V r. 1983 skupinu doplnil J. Cafferty. V té době se skupina prosazuje albem Strategien Gegen Architektur. V polovině 80. let na sebe upozorňují i v Anglii, m.j. společnými koncerty s Nickem Cavem. Navíc začíná i hraní B. Bargelda v jeho Bad Seeds. Naproti tomu A. von Borsig se v r. 1985 objevuje ve sk. Crime And City Solution (vrací se ke jménu Alexander Hacke). Chung a Mufti souběžně působí ve sk. Abwarts. V r. 1994 Chung kapelu opouští. Krátce ho nahradil Roland (ten však brzy zemřel). Mufti odchází v létě 1996. Album Ende Neu vzniklo ve trojici Bargeld, Unruh, von Borsig.

Skupina natočila hudbu do několika filmů, např. Zwischenzeit (1985) nebo Dandy (1988) a v r. 1987 navíc hudbu k divadelní inscenaci Andy. Sám Bargeld si zahrál v několika filmech.