zavřít

O skupině

Americká skupina založená M. Bloomfieldem (ročník 1944) počátkem r. 1967 v L.A. Ten předtím hrával m.j. s Paulem Butterfieldem. Hudebně se jednalo o fúzi mnoha stylů od blues, jazzu, soulu a rock´n´rollu až k ostrému psychedelickému rocku a elektronice. V sestavě se vystřídala řada výborných muzikantů, ale právě silné individuality pomohly k relativně krátké životnosti souboru.

Electric Flag měli úspěšnou premiéru na festivalu v Monterey v r. 1967, ale už po ročním fungování kapely odchází M. Blooomfield. (Ještě předtím původní sestavu doplnili H.S. Hunter a M. Fonfara.) Novým šéfem se stává B. Miles a jedním z výsledků je stylový posun k soulu a funky. Nakonec odchází i on, a do své kapely Buddy Miles Express si bere také některé muzikanty z Electric Flag.

K pokusu o obnovení skupiny došlo na konci r. 1974. Ve složení Bloomfield, Goldberg, Gravenites, Miles, Doris Troy vzniklo album The Band Kept Playing . Řadu sólových alb natočili Gravenites, Goldberg a Miles (ten hrál později také s J. Hendrixem a C. Santanou).