zavřít

O skupině

Historie kapely Epitaf sahá do roku 1999. Na přelomu léta a podzimu se formuje první sestava - Jan Dlouhý (kytara), Pavel „Čmelák“ Bělík (basa), Tom „Hansen“ Treichel (kytara), Jakub Futera (zpěv) a Radim Zvoníček (bicí). Vznikají první skladby a v květnu 2000 demo s pracovním názvem „Královna snů“, na němž se podílí Hanka Bílková (zpěv), která zůstává v souboru do září 2000.

V roce 2001 natáčí kapela první CD „Bludička“ - děje se tak v dubnu a květnu ve studiu Benas. Po natočení desky od skupiny odchází Jakub Futera (zpěv) a od června 2001 na jeho post nastupuje Radek Říha, který zůstává necelý rok.

V listopadu roku 2001 vzniká deska s názvem „NEW“, kde jsou převážně písně z dema „Královna snů“. V červnu 2002 dochází opět ke změně zpěváka, kdy Radka Říhu střídá Radek Řezníček. V této sestavě se připravují nové písně, které se v červenci 2003 objevují na třetí desce s názvem „Horoskop“. V tomto roce se začínají hrát skladby Epitafu i na rádiích a bodují i v místních hitparádách.

Nový vítr do plachet přináší „Wáclaf“ Tláskal, střídající zakládajícího člena Radka Zvoníčka (bicí). Koncem roku se v kapele poprvé objevují klávesové nástroje. Klávesista Luboš Groh však dlouho nevydrží a na jaře 2004 přichází místo něho Martin Drobný. Sestava se tedy obměňuje a stabilizuje.

V roce 2005 je hotový materiál na další desku, a tak na přelomu jara a léta vzniká čtvrté CD „Piraňa“, podle ohlasů zatím nejúspěšnější album.

Je velmi těžké se prosadit s vlastním repertoárem, ale na toto právě Epitaf od začátku vsází a na CD Horoskop a Piraňa už začínají probleskovat první skutečné hity kapely. Rok 2005 a 2006 znamená ustalovaní v sestavě, názorech na muziku i show a kapele začíná mohutnět i dav fanoušků na zábavách a koncertech. Naprosto přelomovým je rok 2007. Kapelu si na starost,co by producent, bere metalový blázen zvaný Gandalf Fialový. V kapele během krátké chvíle nalézá netušené rezervy, které dále rozvíjí a tato euforie se promítá do nadupané nové desky ,,Noc duchů,,.

Nové CD má na české poměry, jak v prodejnosti po celé ČR, tak i v ohlasu od stávajících a nových fanoušků neuvěřitelný úspěch. V duchu desky je tvořena i zbrusu nová show (některé prvky už měli fandové možnost vidět na akcích 2007).