zavřít

O skupině

Velice úspěšné britské syntipopové duo s prvky soulu i experimentálního rocku. A. Lennox pochází ze skotského Aberdeenu (nar. 1954). S D. Stewartem (nar. 1952) se potkává v Londýně v r. 1971, později spolu několik let žijí. Stewart hrával v duu Harrison & Stewart (1 singl) a poté byl členem sk. Longdancer (2 alba).

V r. 1977 se Lennox, Stewart a Pete Coombes scházejí v triu The Catch (1 singl). Tato skupina se v r. 1979 rozšiřuje a mění název na Tourists. O rok později se ale rozpadá a vzniká Eurythmics (1. nahrávkou je Never Gonna Cry Again).

Úspěch se dostavuje až v podobě alba Sweet Dreams a titulního singlu. Následuje řada hitů a úspěšné album Touch. Vrcholu americké hitparády dosáhl singl Sweet Dreams Are Made Of This (1983), špičky britské pak There Must Be An Angel (1985).


V r. 1985 se A. Lennox objevuje ve filmu Revolution. D. Stewart se stává velice úspěšným producentem a vyhledávaným studiovým hudebníkem (m.j. spolupracuje s Bobem Dylanem, The Ramones, Bobem Geldofem, Mickem Jaggerem). Za rok 1986 obdržela dvojice i cenu Grammy. Částečný sestup z předních pozic hitparád se dostavil až v r. 1988, kdy se D. Stewart více věnoval vlastní firmě, zatímco A. Lennox zpívá m.j. s Al Greenem. Album We Too Are One ale znamená opět 1. místo v britské hitparádě.

V r. 1990 si A. Lennox dává pěveckou pauzu a D. Stewart zakládá sk. Spiritual Cowboys a nahrává např. s Candy Dulfer. O rok pozděi se představuje sólovým albem. A. Lennox debutuje sólově v r. 1992 albem Diva. Po dlouhé pauze se o obnovení spolupráce dua začíná hovořit na konci roku 1998.