O skupině Fantom a jejím vzniku roku 1973, bylo napsáno už dost a tak pro Vás chceme pouze doplnit pár podstatných informací a novinek týkajících se personálních změn, které Fantom postihy na sklonku léta r. 2009, kdy tuto hudební skupinu...

O-skupine

O skupině Fantom a jejím vzniku roku 1973, bylo napsáno už dost a tak pro Vás chceme pouze doplnit pár podstatných informací a novinek týkajících se personálních změn, které Fantom postihy na sklonku léta r. 2009, kdy tuto hudební skupinu opustili hned dva její členové najednou zpěvák a kytarista a Fantom hrající v tomto období v sestavě bez kláves se dvěma kytarami, byl na okamžik vyřazen z provozu.Situace se však záhy vyjasnila a to příchodem dokonce hned tří staronových členů a zdá se, že se začalo blýskat na lepší časy.

Za klávesy se vrátila sympatická Petra Šmákalová, která obětavě dojíždí za kapelou téměř z hlavního města.

Na místo sólového kytaristy se zařadil a nutno podotknout, že famózním způsobem, jako by tam odjakživa patřil Miroslav Břicháček známý ještě z jiných projektů.

Jako poslední doplnil trojici zpěvák Jindřich Müller, který stál u zrodu této hudební skupiny již ve zmíněném roce 1973.Tuto trojici spolehlivě doplňují bratři Martin a Luboš Kostohryz a v neposlední řadě i bubeník Jiří Cihlář.

Fantom vsadil na osvědčené hity z 80. let jak vlastní tak i zahraniční tvorby a do repertoáru zařadil nádherné rockové balady, které si zcela určitě najdou své posluchače.

Ve velice stručném pokusu o zmapování více než tří desítek let působení hudební skupiny Fantom začnu v roce 1973.To se z party pěti kluků dala dohromady rocková skupina,která s různými obměnami působí až do dnešních dnů.I když ze zakládajících členů už není v souboru nikdo,jejich nástupci "nesou vlajku Fantomu" statečně dál.

Začátky byly ve znamení obrovského nadšení pro hudbu a všeho co s ní souviselo.Sami nejraději vzpomínají na zkoušky,které se zpočátku odehrávaly v tehdejším sklepením klubu mládeže v Milevsku.Zkoušelo se důkladně.Rozhlasová západní norma byla hlavní inspirací a základním dodavatelem repertoáru.Jeden z prvních úspěšných pokusů o vlastní tvorbu(Mejdan,Pyšný král...)definitivně vymazal fonetickou angličtinu a vedl skupinu k tvorbě vlastních písniček.Hudební nápad většinou dodal jednotlivec,ale až kolektivní tvorba tomu dala tu správnou patinu.Začátek 80.let přinesl fantastickou příležitost na sebe výrazněji upozornit i někde jinde,než na četných tanečních zábavách.

Český rozhlas České Budějovice skupinu pozval k natáčení do studia.Později začal vzniklé nahrávky vysílat v pořadu "Mladá vlna".Písně jsou nadšeně přijímány posluchači a brzy se stávají hity i tam kde skupinu na živo nikdy neviděli.Podpořeni těmito rozhlasovými úspěchy rozjíždějí na tehdejší dobu neuvěřitelnou šňůru tanečních zábav.Hrálo se pátky,soboty a v létě i neděle,před našlapanými sály.Sjezdili snad všechny jihočeské vesnice a města.Jejich parketou byla gigantická "dupárna" v Kovářově a milevská domácí scéna.