Golden Kids byla česká hudební skupina působící na přelomu 60. a 70. let 20. století, v 90. letech byla jejich činnost dočasně obnovena. Ovšem později kvůli vleklým soudním sporům, které začala H. Vondráčková vést především proti Martě Kubišové v...

O-skupine

Golden Kids byla česká hudební skupina působící na přelomu 60. a 70. let 20. století, v 90. letech byla jejich činnost dočasně obnovena. Ovšem později kvůli vleklým soudním sporům, které začala H. Vondráčková vést především proti Martě Kubišové v roce 2008, toto trio zaniklo.

Stručná historie skupiny
Skupina se skládala ze tří členů: Marta Kubišová, Václav Neckář, a Helena Vondráčková. Poprvé se spolu sešli již v prosinci roku 1965 na scéně pražského divadla Rokoko. Jako skupina Golden Kids působili od listopadu 1968 do ledna 1970, kdy se trio rozpadlo z důvodu zákazu pěvecké činnosti Marty Kubišové na území ČR.

1. listopadu 1968: vznik skupiny, v dalších letech vydala několik gramofonových desek a koncertovala i v zahraničí.

25. listopad 1968 - První koncert v pražské Lucerně.

3. březen 1969 - Premiéra jejich druhého pořadu Micro-Magic-Cirkus

6. leden 1970 - Koncert v pražské Lucerně s programem Music Box No. 2

27. leden 1970 - Poslední vystoupení Golden Kids v Ostravě

3. února 1970: Trio končí. Začaly soudní pře, tahanice a spory. Marta Kubišová měla zakázáno zpívat a tak Golden Kids definitivně skončili. I když si Marta Kubišová přála aby Václav Neckář s Helenou Vondráčkovou koncertovali a zpívali dál, Václav s Helenou nesouhlasili, Václav Neckář se pokouší uspět přes soud, ale marně. Golden Kids zanikli.

4. srpna 1971: Václav Neckář založil se svým bratrem Janem Neckářem svoji kapelu Bacily, Helena Vondráčková měla také velký úspěch, ale svoji doprovodnou skupinu tehdy neměla.