zavřít

O skupině

GORGOROTH byli založeni Infernem v roce 1992 za účelem strategického páchání zvukového a duchovního násilí ve světě řádu a ve snaze způsobit změnu myšlení lidí v něm. Tak Satanův ministr na zemi povolal avatara sil temnoty aby ten, skrze metalovou muziku stvořil to, co je nyní vnímáno jako definitivní podoba black metalu jak na pódiu, tak i v široké nabídce studiových nahrávek.

Během prvního období prošli GORGOROTH mnohými změnami, které byly zapříčiněny především nesoustředěností a slabou vůlí mezi členy. Svou daň si pak vybraly hudební a ideologické neshody, stejně tak jako sebevražda jednoho z členů kapely. Přesto však kapela sílila a do svého curriculum vitae si mohla zapsat množství úspěšných živých vystoupení k albům Pentagram, Antichrist a Under the Sign of Hell.
Koncem devadesátých let se pak kapela měnila, hudebně zrála a stejně tak sílilo i její vědomí. S příchodem dvou nových oddaných členů, Gaahla a Kinga, získala kapela vynikající sociální i duševní základnu pro svou budoucí práci. Smlouva s německým labelem Nuclear Blast pak kapele pomohla k většímu rozmachu v množství živých vystoupení, světových turné a možnosti šířit slovo satanovo na nová území, z norského pekla do El Salvador až po Polsko. Po vydání alb Destroyer, Incipit Satan a Twilight of the Idols, došlo k několika soudním stáním a dalším nepříjemnostem. GORGOROTH však zůstali pevně stát a jsou nyní silnější než kdykoli předtím.

Nyní procházejí nejproduktivnějším obdobím v historii kapely. Syntéza tvrdé práce a problémů se zákonem, z nich dokázala dostat to nejlepší. Jejich hněv a zuřivost přinesl výsledky, které jsou lepší, než kdykoli v minulosti. S albem Ad Majorem Sathanas Gloriam znovu přišel čas filozofie kladiva. Je to znamení železné pěsti a varování před příchodem dalšího, mnohem temnějšího období.
Ve jménu děsu a strachu, strachu ze sil temnoty: připrav se na příchod nových dnů nelidského a nesvatého Satanismu soustředěného prostřednictvím metalové muziky tak, jak jsou toho schopni pouze tito služebníci pekla.

Poslední novinkou je, že konečně skončil velký (a dost nepatřičný) spor o to, kdo smí používat název Gorgoroth. Zákon se (zcela nečekaně) přiklonil na stranu Inferna, jakožto zakládajícího člena. King s Gaahlem přejmenovali svůj nový projekt na God Seed.