Skupina z německého Göttingenu se dala dohromady už v roce 1994, kdy se k Henningovi Rümenappovi, Dennisovi Poschwattovi a Stefanu Udovi přidala temperamentní zpěvačka nezaměnitelného hlasu Sandra Nasic. Společná zkouška měla za následek, že...

O-skupine

Skupina z německého Göttingenu se dala dohromady už v roce 1994, kdy se k Henningovi Rümenappovi, Dennisovi Poschwattovi a Stefanu Udovi přidala temperamentní zpěvačka nezaměnitelného hlasu Sandra Nasic. Společná zkouška měla za následek, že vznikla nová skupina - Guano Apes. A proč právě Guano Apes? To vysvětluje Sandra slovy: "Nemohli jsme se na žádném jiném názvu shodnout...vlastně to nic určitého ani neznamená, je to prostě jen spojení dvou slov."


V roce 1997 vyhráli soutěž "Local Heroes" zprostředkovanou hudební stanicí Viva, která jim vynesla kontrakt s nahrávací společností GUN/BMG.

Jejich první album "Proud Like A God" z roku 1997 zaznamenalo velký ohlas, především díky hitům "Open Your Eyes" a "Rain". Zhruba o rok později složili na objednávku pro Evropské mistrovství ve snowboardingu hymnu "Lords Of The Boards".Druhé album "Don't Give Me Names" již takový úspěch nezaznamenalo, i když ostudu kapele rozhodně nedělá. Jako singl byla vybrána coververze od Alphaville "Big In Japan", dále "No Speech" a balada "Living In A Lie". Dlouhou pauzu vysvětlovala Sandra tím, že nechtěli natočit album, jež by bylo jen trapnou kopií toho prvního.Další tři roky jsme museli čekat na jejich třetí a ze všech alb vůbec nejhutnější počin "Walking On A Thin Line". Nahrávání byl prý údajně porod.Ve studiu Guanos strávili hodně času. Deska ale byla úspěšně dokončena. První singl náleží crossoverové "You Can't Stop Me", dále pomalé "Pretty In Scarlet" a chytlavé "Quietly".


A jako další "bonbónek" nám přichystali Live CD, limitovaná edice zahrnuje i velmi vyvedené DVD a nakonec The Complete Single Collection, kde můžete najít všech jejich 11 singlů.Na své konto si také mohou připsat jednu VHS (Guano Tapes) a dvě DVD. První, nazvané stejně jako jejich druhá řadová deska "Don't Give Me Names", obsahuje záznam celého koncertu z Amsterdamu, videoklipy a nějaké ty ukázky ze soukromí kapely. Druhé DVD vyšlo v roce 2003 společně s Audio CD, kde je zachycen jejich koncert z Colognu. Bohužel toto DVD nevyšlo samostatně, ale jen jako limitovaná edice s CD.

Zpěvačka Sandra Nasic je také velmi vyhledávaná. Poskytla vokály do skladby "The Path" od Apocalyptiky nebo si společně s Mittermeier a svými kumpány zarapovala v "Kumba Yo!"

Styl: Je těžké zařadit Guano Apes do nějaké "škatulky". Hrají směsici všeho. Nejvhodnějším označením je nejspíš crossover.