Když objevíte u rodičů magnetofonovou kazetu s The Beatles a nemůžete se od ní pak odtrhnout, může to vést až k tomu, že si pořídíte vlastní kytaru. A pak elektrickou kytaru. Mezitím hledáte a posloucháte spoustu britské hudby a najednou...

O-skupine

Když objevíte u rodičů magnetofonovou kazetu s The Beatles a nemůžete se od ní pak odtrhnout, může to vést až k tomu, že si pořídíte vlastní kytaru. A pak elektrickou kytaru. Mezitím hledáte a posloucháte spoustu britské hudby a najednou zjistíte, že hrajete vlastní písničku. Rozhodně dává smysl založit kapelu! (Filip Prahl, zpěv, kytara)

Když víte, jak se spousta věcí těžko vyjadřuje slovy. O kolik silnější bývají pocity než realita vnějšího světa. Přesně definované pojmy a jakákoliv struktura se rozplývá. Písně mizí a objevuje se hudba samotná. Je to těžké, ale tam někde to je. Ten důvod existence kapely. (Honza Novotný, basa, zpěv)

Když milujete svoje bicí, dokážete na ně hrát ‘odspodu’. Dokážete hrát tak, jako nikdo jiný. Nedá se to naučit ve škole, musíte to cítit. Hudba je pak o pocitu a o vyjádření sebe sama. A když to najednou přijde úplně samo a je to přesně to, co hledáte, dává vám pak kapela konečně pocit svobody a prostor se vnitřně vyjadřovat. (Martin “Máťa” Valter, bicí)

Holborn Stereo je směsí všeho uvedeného. Není to kapela, ve které by byl kdokoli jen proto, že jeho nástroj je tam potřeba. Britsky znějící a výhradně anglicky zpívané písničky tvoří jednoduše všichni.

Technická specifikace

Datum založení: začátek roku 2018

Místo: Praha až Ústí nad Labem, Česko

Počet členů: 3

Škatulka: indie-rock

Vlivy: The Beatles, britpop (Oasis, Blur, Pulp), Pink Floyd a dlouhý seznam další skvělé hudby