zavřít

O skupině

Skupina Karamel se objevila na scéně někdy na přelomu let sedmdesátých a osmdesátých a poměrně rychle se jí podařilo vniknout do nahrávacích studií. Ve dvaaosmdesátém roce se dokonce profesionalizovala a díky oblíbené televizní Hitšarádě Šípa a Uhlíře se dočkala i prvního hitu Přízrak 7.B. Další pecka Kluci z ročníku X se stala základním kamenem pro koncertní zájezdový program, který byl velmi úspěšný po celých Čechách, tak i na Slovensku.

V roce 1986 vyšlo album Robinson v davu. Album nabídlo nevšední hit Růža z masokombinátu a řadu nadějných písniček, stojících na pomezí rocku a popu. Následuje velký úspěch a koncerty jsou beznadějně vyprodané. Vyjímkou nejsou ani návštěvnosti nad 5.000 diváků. Kapelu tvořili: Pavel Klas - kytara, Jiří Valenta - klávesy, Pavel Sádlík - basa, Jiří "Mamut" Stárek - bicí a Petr Čejka -kytara, zpěv. Kapela je ovlivňována skupinami jako např. Led Zeppelin, Santana, Deep Purple a podobně. Od roku 1987 se mění sestava. Valenta odešel k Olympicu a Sádlíka se Stárkem nahrazuje Tomáš Hlavička na basu a Pavel Skála na bicí.

V Pražském studiu Mozarteum se natáčejí další písničky např. Scházíš, To znám a Střelnice s texty Václava Honse. Ve skladbách se objevují aranžerské prvky Tomáše Hlavičky. Písničky dostávají jakýsi "skotačivý" rytmus a fanouškům se to evidentně líbí. Koncerty jsou opět našlapané.