zavřít

O skupině

Keane je trojice, která pochází z malého města Battle v Anglii, ležící nedaleko Hastingsu. V roce 1995 založil Tim s jeho kámošem Dominicem Scottem kapelu s názvem The Lotus Eaters. Pak požádali Richarda, aby hrál na bicí. Začli hrát skladby od U2 nebo Oasis. Kluci chodili na stejnou školu- Tonbridge school a v roce 1997 Tim požádal Toma, aby se k jejich kapele přidal. Skupina změnila název na Keane (podle kamarádky Tomovo mámy, Cherry Keane, kterou znali z dětství). Dominic měl však vysoké cíle a myslel si, že tahle skupina nejspíš neprorazí, a tak v roce 2001 Keane opustil. Ti tedy zůstali bez kytary, a tak se rozhodli, že jí nebudou používat. Naučili se pracovat na zvuku piána, tak aby ji nahradil. Později je objevil šéf společnosti Panda a díky tomu mohli Keane vydat své první singly. Písničky se začly hrát v rádiích a název Keane byl stále známější.

Keane je trojice, která je považována za jednoho z největších nováčků roku 2004. A aby ne, singl „Somewhere Only We Know“ byl jednou z nejchytlavějších písniček, které jsme toho roku slyšeli. Je plná energie a vokál zpěváka Toma Chaplina, který je neuvěřitelně bohatý a plný emocí, z téhle písničky dělá opravdu velký hit.

A perlička na závěr: ač by jste možná chtěli zařadit Keane mezi britské kytarovky, tak když se do nich zaposloucháte, zjistíte, že Keane se rozhodli zbavit kytar a vše je postavené pouze na piánu, bicích a trocha elektroniky.

Jakmile jejich album "Hopes and Fears" vyšlo ve Velké Británii tak se okamžitě stalo platinovým. To se často neznámým debutům nestává (ani ve Velké Británii).