Na konci léta 1984 , díky zákazům učinkování na několika okresech, pozastavila svoje učinkování kapela TLUSTÁ BERTA, původem z Týnce nad Labem, vystupující v druhém roce svojí existence pod názvem KYSLÍK Rock. Ještě na konci téhož roku pak na...

O-skupine

Na konci léta 1984 , díky zákazům učinkování na několika okresech, pozastavila svoje učinkování kapela TLUSTÁ BERTA, původem z Týnce nad Labem, vystupující v druhém roce svojí existence pod názvem KYSLÍK Rock. Ještě na konci téhož roku pak na jejím základě již pokračovala ve zkušení obměněná sestava, která při přehrávkách na jaře roku 1985 v Kolíně zvolila název KLAXON ROCK. Obsazení tvořili Standa Kyselák (kytara), Roman Černý (zpěv), Richard Ulrych (bicí) a Jarosav Uxa (baskytara). Zřizovatele našla pod TJ SOKOL Pašinka, oddíl kopaní, díky Milanu Pařezovi, který s kapelou jezdil v předchozích letech jako dopravce.

Vystoupení kapely se odehrávaly jak na koncertech tak na tanečních zábavách. Časem se však ukazovala čím dál větší potřeba doplnit sestavu o druhou kytaru nebo klávesy. V roce 1985 se do kapely vrátil a za klávesy usednul Jirka Mrázka, zakládající člen Tlusté Berty a KYSLÍKU a sestava byla kompletní. Nastalo úspěšné období KLAXONU, které vydrželo tři roky.

Během jednoho roku absolvovala skupina přes 120 vystoupení po celých Čechách i na Moravě, natáčela ve studiích československého rozhlasu v Praze (legendární karlínské "Áčko") a vydávala si vlastní demo - kazety. Hrála postupně převážně vlastní skladby, zřizovatelem byl nejdříve fotbalový oddíl TJ Sokol Pašinka , později sedmá místní organizace svazu mládeže Kolín - Zálabí.

K Československému rozhlasu se dostal KLAXON tak, že se účastnil krajského kola soutěže rockových kapel Rockfest. Do celostátního kola sice těsně nepostoupil, obdržel však čestné uznání za vtipnou píseň "Honza" a všiml si jich Petr Hanig, který byl členem poroty , jinak dramaturg tehdejší redakce hudby a zábavy Čs.rozhlasu v Praze. Jejich muzika se mu líbila a nabídl jim spolupráci, ( která pak trvala dva roky) a také nahrávání dvou skladeb skupiny pro rozhlas.

Později následovaly nahrávky další. V roce 1988 ze skupiny však odchází Jirka Mrázek a krátce na to i Roman Černý. Jirku Mrázka na klávesy nahradil Pepa Beneš, na místě zpěváka alternovali Luboš Ašenbrener, Luboš Patras, občas i Milan Lukavský. Toto přechodné období hledání definitivního zpěváka trvalo asi rok, přičemž skupina stále vystupovala zhruba osmkrát za měsíce. Pak se sestava stabilizovala se dvěma zpěváky, Jirkou Bendlem a Jirkou Emanovským.

Revoluční rok 1989 skupinu zastihuje v obsazení Jirka Emanovský - zpěv, Pepa Beneš - klávesy, Richard Ulrych - bicí /později Aleš Stříbrský/, Jarda Uxa - baskytara, Stanislav Kyselák - kytara. V roce 1990 pak odešli za svým hudebním projektem Jirka Emanovský a Pepa Beneš, kapelu za chodu doplnili zpěvák Standa Paštika, Pavel Bošina na druhou kytaru a bubeník Pavel Lupták.

Ještě v roce 1990 usedl za bicí opět Aleš Stříbrský a kapela pak vydržela hrát beze změny obsazení takřka tři roky. V roce 1993 nastaly opět změny. Na bicí hraje Martin Vajgl a na baskytaru se do kapely vrátil Roman Černý , někdejší sólový zpěvák kapely. V roce 1994 pak už přichází útlum, skupina odehraje jen první půlrok, na místě baskytaristy alternuje Roman Černý s Jardou Uxou , druhou kytaru hraje Jiří Moravec, zpívá Honza Šimek. Na konci srpna 1994 se kapela rozpadá.

Příznivci kapely i pořadatelé však projevovali nadále zájem o vystoupení KLAXONu v původní sestavě, blízké Tlusté Bertě a Kyslíku. A tak se dali dohromady v roce 1996 Roman Černý, Richard Ulrych, Standa Kyselák a Jirka Mrázek, doplnění Petrem Ježkem na baskytaru (ex kolínský Hever) , tedy takřka původní KLAXON, oprášili původní repertoár, ke kterému přidali několik novinek.

První vystoupení bylo 6.července 1996 v Horce n/Sáz. na přehlídce několika rockových kapel. Kapela se označovala jako "Old Klaxon". Nadšení bylo zpočátku veliké, i ohlas na vystoupení obnovené kapely, vše vydrželo však jen dva roky, když na začátku září 1998 rozpory v kapele vedly k jejímu dalšímu rozpadu.

Už v lednu 1999 však začaly některé muzikanty znovu svrbět prsty a tak dali dohromady další variantu sestavy KLAXONu: Standa Kyselák - kytara, Pavel Bošina - druhá kytara, Petr Ježek - baskytara, Jirka Šturma - bicí a nově příchozí zpěvák Milan Čapek.

V lednu roku 2000 se pak vrátil na post zpěváka opět Stanislav Paštika. V této sestavě skupina oslavila 15 let svojí existence na několika výročních koncertech za účasti spřátelených kapel. Svoje produkce staví na repertoáru původního Klaxonu, /částečně však i Tlusté Berty a Kyslíku/, do programu zařadila i několik převzatých skladeb z někdejšího kolínského Heveru, v němž řadu let působil pod vedením kpelníka zpěváka Mirka Pokorného baskytarista skupiny Petr Ježek.

V roce 2006 se sestava skupiny vrátila v čase někam ke svým počátkům. Po odchodu několika členů kapely se vrátil k mikrofonu zakládající člen, Roman Černý, který se zároveň ujal basové kytary. Klávesové nástroje vrátil do soundu kapely další zakladatel, Jirka Mrázek, zároveň také druhý solový zpěvák skupiny, o zvuk elektrické kytary se staral jako doposud Stanislav Kyselák, za bicí nástroje usedl Marcel Melša, v posledních letech alternoval na místě bubeníka navrátilec Richard Ulrych. V této sestavě skupina vystupovala do roku 2020.