zavřít

O skupině

Kwan je finská hip hopová skupina. Na svém kontě má dvě platinová alba (Dynasty a Die Is Cast) a několik cen Emmy. HISTORIE

Kwan se zformovali v roce 2000 a vděčí za to Paulimu (TR) a Antimu Eräkangasovi (KWAN), které napadlo udělat skupinu, která by dělala hip hop. Pauli oslovil svoji kamarádku Mari Liisu a kámoše Tidjana, kteří se ke skupině připojili. Tidjan do skupiny přivedl dalšího kámoše Amara, pak do skupiny dostal basák Kusti (ten odehrál několik koncertů s The Rasmus místo Eera a mluvilo se i o jeho postu ve skupině na místě basáka, ale Eero se nakonec rozmyslel a do TR sevrátil), klávesista Tatu se do skupiny dostal chvíli po vydání demo alba a poslední člen skupiny (bráno dnešním složením) se do skupiny dostal do odchodu Akiho Hakali z Kwan do The Rasmus. Na Akiho bývalé místo se dostal Risto a skupina byla kompletní.

Debutové album Dynasty se velmi rychle stalo platinovým a Kwan s ním získali na finských grammy - cen Emma - dvě ocenění. Na debutovém albu vyniká hlavně singl Padam a ve videu k tomuto singlu je možno vidět za bubny ještě Akiho Hakalu, v době před vyměněním skupiny Kwan za The Rasmus.

Druhé album Die Is Cast se stalo dvojnásobně platinovým a společně s deskou Kwan v roce 2003 bouřlivě koncertovali a získali dalši cenu Emma. Z tohoto alba pochází písnička Chillin' at the grotto ve které je možno slyšet hlas Lauriho Ylönena a Siiri, z dnes již rozpadlých Killer.

Předposlední album Kwan popisují jako sbírku myšlenek. Pauli se k němu vyjádřil takhle: "Žádné album před tím nebylo tak kreativní jako toto." I za tuto desku byli oceněny cenou Emma.

Zatím poslední album - Little Notes vyšlo ve Finsku 22.3.2008