Skupinu Lacuna Coil tvoří zpěvačka Cristina Scabbia, zpěvák Andrea Ferro, kytarista Cristiano Migliore, druhý kytarista Marco Biazzi, baskytarista Marco Coti Zelati a bubeník Cristiano Mozzati. Hudba Italské skupiny Lacuna Coil je inspirována...

O-skupine

Skupinu Lacuna Coil tvoří zpěvačka Cristina Scabbia, zpěvák Andrea Ferro, kytarista Cristiano Migliore, druhý kytarista Marco Biazzi, baskytarista Marco Coti Zelati a bubeník Cristiano Mozzati.

Hudba Italské skupiny Lacuna Coil je inspirována gothickou image, používají melodické kytarové linie ,střídané těžkými a snadnými hlasovými doprovody. Podle sebe sama je skupina podobná stylu Paradise Lost, Tiamat, Septic Flesh, Type O Negative, a dalším. Skupina se v roce 1994 jmenovala Slep of Right, ale zanedlouho změnili jméno na Ethereal , a na konci roku 1997 podepsali smlouvu s Century Media´s. Když už bylo jméno Ethereal zapamatované, opět se přejmenovali. Tentokrát na Lacuna Coil (Znamená to něco jako zapomenutá nebo vynechaná spirála).

Po vydání své první desky jela skupina na turné– friends Moonspell. Skupina byla na tomto turné doprovázena kytaristou Cristianem Migliore a bubeníkem Cristianem Mozzati. Následovalo druhé Evropské turné, skupina natočila jejich debutové album In a Reverie a přijala druhého kytaristu Marca Biazzi. Skupina nové album podporovala na dalším Evropském turné. Následovaly desky Halflife a Unleashed Memories.

Páté album- Comalies dosáhlo obrovské chvály a předběžně změnilo všechny základy metalového světa. O rok později první singl z tohoto alba, Heaven´s a Lie, začalo dosahovat rádiové a mediální pozornosti a táhl skupinu do hlavního proudu. Druhý singl, Swamped, také vzbudil pozornost a rádia ho hrála téměř dokola a byl použit i ve video hře „Vampire: The Masquerade – Bloodlines“. Videoklipy byly točeny pro oba songy a vysílány na MTV. V roce 2004, se stalo album Comalies nejprodávanějším v historii nahrávacího studia Century Media´s. Skupina se mezi svými turné v Americe a Evropě objevila i na Ozzfestu. Skupině Lacuna Coil stoupala popularita a v roce 2006 vydala zatím své poslední album Karmacode. Kvůli delšímu času stráveném v produkci se vyhnuli novými alby přecpanému létu 2005. Původně mělo Karmacode vyjít na konci roku 2005. Brzy po zrušení původního termínu vydání, bylo oznámeno,že Karmacode vyjde v USA 4. května 2006. Jedna z písní, Our Truth, je první singl a je uvedena na soundtracku k filmu Underworld: Evolution. Druhým singlem z alba Karmacode je Enjoy the Silence, již několikrát předělávaná píseň, původně od Depeche Mode. Oba pilotní singly mají videoklip.