zavřít

O skupině

Lake Malawi je česká, anglicky zpívající, indie-popová kapela původem z Třince. Skupinu založil Albert Černý v září 2013 po rozpadu Charlie Straight. První EP We Are Making Love Again vydali Lake Malawi v roce 2015, o dva roky později vyšlo debutové album Surrounded by Light
Členové kapely
- Albert Černý - zpěv, kytara
- Pavel Pilát - kytara
- Jeroným Šubrt - baskytara
- Tonda Hrabal - Bicí

Historie vzniku kapely
Kapela Lake Malawi vznikla po rozpadu úspěšné kapely Charlie Straight v září 2013. Hned první singl Always June ještě v témže roce představil frontman skupiny Albert Černý osobně s kytarou v živém vysílání rádia BBC London. Stejné pocty se dostalo i písničkám Beach, Nectarines & Daim a Paris.

V následujícím roce po svém vzniku se kapela vydala na známé české festivaly Colours of Ostrava a Rock for People. V květnu roku 2015 vyšlo debutové EP We Are Making Love Again, na kterém se producentsky podílel Matt Lawrence (spolupracoval s Adele, Mumford & Sons nebo Ellie Goulding) a Filip Gemroth (Make My Heart Explode). S kladným hodnocením nahrávku přijal i web iReport, který mimo jiné napsal, že EP rozhodně nezaostává za tvorbou předních britských indie skupin.

V roce 2015 se kapele podařilo vystoupit na britském The Great Escape Festival v Brigtonu. Na podzim stejného roku se Lake Malawi rozhodli objet Českou republiku s akustickým turné Furch Tour. Pro jeho velký úspěch turné ve stejném duchu zopakovala skupina i o rok později.

Singl Chinese Trees bodoval v roce 2015 v hitparádě Audition Poll na Amazing Radiu. Albert Černý se na Twitteru dohodl s kapelou JoelPeter, že když vyhrají Lake Malawi, pozve je na turné do České republiky a když vyhrají JoelPeter, bude to naopak. Nakonec, i přes hitparádové vítězství českých Lake Malawi, došlo k obojímu.

Kapely si během jejího působení na hudební scéně všiml i management takových jmen jako 30 Seconds to Mars (2014), MIKA (2016) i The Kooks (2017) a Lake Malawi tak dostali příležitost představit svou tvorbu jako předkapela fanouškům tak zvučných jmen na jejich pražských vystoupeních.

Na podzim roku 2017, po dlouhých a pečlivých přípravách, vydali Lake Malawi 14 písní na svém debutovém album Surrounded by Light. Album doprovázelo i vydání videoklipů k písním Prague (In the City), Surrounded by Light , Not My Street, Bottom Of The Jungle, Paris a Spaced Out.

Zakládajícími členy kapely jsou Albert Černý, Patrick Karpentski, Jeroným Šubrt a Pavel Pilch. Po třech letech fungování v roce 2016 se rozhodl kapelu opustit bubeník Pavel Pilch, který do Lake Malawi přišel z rozpadlých Charlie Straight. Na jeho místo za bicí usedl Antonín Hrabal. Na konci roku 2017 odešel kytarista Patrick Karpentski. Od té doby Lake Malawi vystupují ve složení: Albert Černý (zpěv, kytara, klávesy), Jeroným Šubrt (baskytara,klávesy) a Antonín Hrabal (bicí).

Logem kapely Lake Malawi je vlnovka, která symbolizuje ženský princip a společně s názvem je inspirovaná písní Calgary Bona Ivera.

Písně a videoklipy
- Always June (videoklip)
- Chinese Trees (videoklip)
- Paris (videoklip)
- Aubrey (videoklip)
- Young Blood (videoklip)
- Holidays Forever
- Barcelona
- I Swam The Sea
- We Are Making Love Again (videoklip)
- Beach, Nectarines and Daim
- Day For Finding Someone

Alba
- We Are Making Love Again (EP)
- Surrounded by Light