Skupina pohybující se na přelomu popu a rocku. I přes svůj mladý věkový průměr si Lavina dokázala najít své příznivce a stálé místo mezi ostatními kapelami. Za čtyři roky svého trvání má za sebou již přes stovku vystoupení a...

O-skupine

Skupina pohybující se na přelomu popu a rocku.
I přes svůj mladý věkový průměr si Lavina dokázala najít své příznivce a stálé místo mezi ostatními kapelami. Za čtyři roky svého trvání má za sebou již přes stovku vystoupení a koncertů.

Historie
Lavina není žádnou uměle vytvořenou „prskavkou“. Založení skupiny se datuje na říjen 1998, ale nelze ho úplně přesně určit. Její vznik se dá spíše popsat jako výsledek dlouhodobých aktivit hudební třídy Zdeňka Hladíka (ZUŠ Na Střezině v Hradci Králové), kterou prošli a ze které postupně vykrystalizovala formace pěti muzikantů, nejprve nazývaná Terárium a od roku 2002 Lavina.

Úspěchy
Skupina se zúčastnila celé řady přehlídek a soutěží. Na národní soutěži PRO ROCK 2000 dokázala obsadit v kategorii do 26 let druhé místo.V roce 2001 obsadila na soutěži Rock made in Gambrinus v konkurenci dalších 640 kapel, třetí místo.V roce 2002 vyhrála v soutěži Píseň Děčín 2002 cenu SAI ( Svazu autorů a interpretů ).

Členové
Lukáš Chromek (el.kytara, zpěv). Na kytaru začal hrát v šesti letech a již jako osmiletý měl za sebou svá první vystoupení na pódiích folkových festivalů. (Smiřický hrnec, Porta ) V plejádě jeho kytarových učitelů se dají najít taková jména jako Miloš Dvořáček, nebo Jaroslav Friedel. Je několikanásobným vítězem národní autorsko-interpretační soutěže Folkový Kvítek.

Daniel Franc (el. i akust. kytary, zpěv). Své první úspěchy s klasickou kytarou (finalista oblastních a krajských soutěží ZUŠ) dokázal zahodit ve chvíli, kdy zahrál a zazpíval první píseň. Populární a především rocková hudba ho očarovala natolik, že se ze dne na den na trvalo usídlil se sólovou kytarou ve třídě M. Bělohlávka.

Žaneta Rychnovská (klávesy, housle, zpěv). Výčet jejích úspěchů: První místo Hradecký slavík, s houslemi se stala vítězkou krajského kola národní soutěže a jako druhá skončila v celostátní soutěži ve hře na klávesové nástroje vyhlášené školou YAMAHA. Dlouhodobě působila ve folklorním souboru Červánek, kde ji při společném projektu s Lavinou, tehdy ještě Teráriem zaujal, rock.

Michal Holeček (bicí). Zasvěcenci vědí, že pochází z muzikantské krve. Jeho otec je jedním ze dvou známých dvojčat, členů snad všech královehradeckých folkových kapel osmdesátých let. Michal od šesti let studoval klavír a poslouchal folkovou hudbu, až si na trempský potlach přinesl bicí soupravu a objevil kouzlo rytmiky.

Jan Škaloud (baskytara). Ve čtrnácti mu jeho otec splnil velké přání a za celých tři sta korun koupil baskytaru. Ještě než mu bylo patnáct hrál již v rockové kapele. Společně s M. Holečkem je účastníkem mnoha seminářů předních hudebních osobností (Fr. Henig, Sonny Emory). Oba jsou bývalými sólisty sboru Cantabile a svůj cit pro muziku dokážou potvrdit v každém okamžiku.

Debutové album skupiny Lavina vyšlo u Sony Music / Bonton v září 2002. Kapela má za sebou úspěšný křest v pražském klubu N 11, účinkování v televizních pořadech ESO, Prima Jízda a Lucie na Bílo (vysílá se 24.11.) První singl Padám, padám je slyšet z celé řady rozhlasových stanic a půvabný animovaný videoklip jste mohli vidět v pořadech Lucie na bílo, ESO, Medúza, Prima Jízda a ranním vysílání na ČT i TV Nova.