zavřít

O skupině

Lillix je poprocková kapela z Cranbrooku v Kanadě. Byla založená pod jménem Tigerlily roku 1997, když její členové chodili na střední. V začátcích se kapela skládala výhradně z děvčat... Patřily do ní sestry Evinové. Tasha-Ray Evin hrála na kytaru, Lacey-Lee Evin hrála na klávesy. Kromě nich do kapely patřily Louise Burns, která hrála na baskytaru a Sierra Hills hrála na bicí.

V roce 2001 si změnily jméno na Lillix a podepsaly smlouvu s Maverick Records. Sierra Hills opustila kapelu v roce 2002 a nahradila ji napřed Kim Urhahn a tu potom Alicia Warrington. V roce 2006 oznámili sestry Evinove, že kapelu opouští také další dvě členky a to Alicia Warrington a Louise Burns, ale kapela nekončí, právě naopak. Ke kapele se přidaly dva kluci na začátku roku 2007 a to Eric Hoodicoff a Scott Thompson.

Lillix vypustili do světa svoje debutové album Falling Uphill v roce 2003 a z tohoto alba vyšli také tři písně. Píseň "It´s About Time", "Tomorrow" a "What I Like About You". Píseň What I Like About You se objevila také ve filmu Freaky Friday (Mezi námi děvčaty).

Druhé album Inside the Hollow vyšel v roce 2006 a z něho byla jen jediná píseň a to "Sweet Temptation (Hollow)".