Historie skupiny MASH sahá až do roku 1994, kdy se čtveřice spolužáků z plzeňských škol SPŠE s SPŠD Tomáš Hrbáček, Milan Ráž, Jarda Hrbáček a Pavel Huspeka rozhodla založit kapelu. Od začátku se hraje převážně vlastní repertoár doplněný několika...

O-skupine

Historie skupiny MASH sahá až do roku 1994, kdy se čtveřice spolužáků z plzeňských škol SPŠE s SPŠD Tomáš Hrbáček, Milan Ráž, Jarda Hrbáček a Pavel Huspeka rozhodla založit kapelu. Od začátku se hraje převážně vlastní repertoár doplněný několika převzatými kusy od oblíbených kapel a je použito i několik písní od skupiny, která si říkala Marshals a později Alien, kde se dříve sešli Tomáš, Jarda a Milan. První vystoupení proběhlo na hudební soutěži Múza, ale to byla spíš taková "nástřelná", kdy se kapela teprve hledala.

Proto se za první vystoupení spíš považuje koncert v plzeňském klubu "C" v březnu 1995, a pak akce v kulturáku v Kvíčovicích. Pak následuje pozvolný rozvoj, kdy si kapela "plíživě" rožšiřuje pole působnosti zhruba na celý domažlický okres. Před natáčením první desky v roce 1998 do kapely přichází nový člen David Veselák, který rozšiřuje hudbu o hru na klávesy a hlavně o vokály, které do té doby neexistovaly, protože každý ty refrény hulákal jak mu zobák narost. První deska se jmenuje "Múzy". Byla natočena ve studiu v Plané a vydána vlastním nákladem a pomohla kapele ke všeobecné známosti. V roce 1999 střídá Jardu Hrbáčka na baskytaru štěnovický Honza Jánský, který o rok později s kapelou natáčí druhou desku "...až se pustim". Tuto desku už vydává plzeňské vydavatelství AVIK a díky tomu je možné slyšet některé skladby v západočeských rádiích. V roce 2000 dochází opět ke změně baskytaristy. Do kapely přichází Venca "Želva" Hynčík. V této sestavě natáčí kapela v roce 2002 desku "Spolkni červa" - opět ve studiu v Plané a opět vydává AVIK. Křest probíhá ve Švihově za spoluúčasti skupin Zvlášňý Škola a Morava a několika dalších hostů. V písni "Proč jenom já" se tehdy sešlo na pódiu najednou 13 muzikantů. V té době jede kapela takříkajíc naplno a hraje takřka v celém západočeském regionu s občasnými "výlety" na Vysočinu či na Moravu. Při přípravě další desky "Bloody Mary" v roce 2005 došlo k změně nahrávacího studia v Plané za Studio ČNSO v Praze - Hostivaři za účelem dosažení tvrdšího soundu kapely. Na křestu v Nýrsku vystupují s MASHem jako hosté skupina Kečup a větší část muzikantů z Harleje.

Na rok 2005 také připadá výročí 10 let skupiny (to to ale letí). Při té příležitosti se hraje 10 koncertů v trochu jiné podobě, než byli lidi od MASHe zvyklí, za postupné účasti 10 začínajících skupin hledajících nové příležitosti. V roce 2006 se MASH dostává na rozcestí. Tomáš Hrbáček dostává nabídku od skupiny Harlej , ze které odešel Vláďa Šafránek, a tak MASH hledá nového zpěváka. Je osloven Petr Slavík z Toužimi, který už s kapelou v minulosti několikrát vystoupil jako host a také působil mimo jiné společně s Davidem ve skupině Agnes a se Želvou ve skupině Santa Zuzana. Na podzim 2008 skupina natáčí v nové sestavě album, které se jmenuje "...za čarou".

Jelo se nahrávat až do daleké Ostravy do studia CITRON a deska vznikla pod taktovkou zvukového mistra Petra Slezáka. Album je zvukově "barevnější", kdy si zachovává tvrdost posledního CD "Bloody Mary" a současně se tam objevuje i něco, nač byli posluchači zvyklí ze starších alb.