zavřít

O skupině

Mike Oldfield, Enya, Jean- Michel Jarre, Vangelis… světové hudební osobnosti, které úspěšně kombinují instrumentální muziku s písněmi a jejichž tvorba má v našich krajích stále velmi významnou a početnou enklávu příznivců. Nyní se obdobný projekt zrodil i u nás. Dostal název MAYA, podle jedné ze skladeb, kterou složil původně ještě s anglickým textem, výhradní skladatel Darek Král. „Tehdy to jméno odkazovalo na něco dávného, exotického a ztraceného, nic jiného konkrétního to však neznamená,“ tvrdí mužská polovina kapely.

Tu druhou tvoří zpěvačka Nora Grundová, která na stejné fakultě jako Darek vystudovala angličtinu a čínštinu. Učaroval jí jak tento exotický jazyk, tak kultura a umění Dálného východu, což se promítlo i na jejich společném projektu. Dohromady je svedl konkurz, který vyhlásilo olomoucké divadlo Hořící žirafy, jenž vede právu Darek - skladatel, producent a instrumentalista. Pilotní singl „Průhledná“ začíná úspěšně rotovat v rádiích. Album „Stín andělů“ již teď dává tušit, že půjde o jeden z nepřehlédnutelných domácích počinů tohoto roku.

Po svém úspěšném debutu Stín Andělů, dvojice natočila v parném létě spolu s řadou zajímavých hostů své nové album "Zprávy z budoucnosti" (2003). Toto album je bohatší na prvky mystiky s výrazně tanečnějším soundem a písničkovější formou. Na své si přijdou i fanoušci velkých zvukových koláží. To také dokazuje singl "Na střechách", který se rychle vyšvihl na přední příčky radiových žebříčků.