Mecano byla španělská popová skupina působící od roku 1981 do roku 1992. Mecano se stala jednou z nejúspěšnějších španělských popových kapel všech dob. Kapela je stále nejprodávanější a dosáhla více než 25 milionů prodaných alb po celém světě....

O-skupine

Mecano byla španělská popová skupina působící od roku 1981 do roku 1992. Mecano se stala jednou z nejúspěšnějších španělských popových kapel všech dob.

Kapela je stále nejprodávanější a dosáhla více než 25 milionů prodaných alb po celém světě. Krátký comeback ohlásila kapela v roce 1998 - s albem Ana, José, Nacho.

Svého času pak byla Mecano považována za skupinu avantgardní.

Kariéra hudebního tria zaznamenala dvě odlišné fáze.

První z nich, až do roku 1985, byla v podstatě jako synthpop kapela, zatímco ve fázi druhé Mecano následovala další akustický pop rockový směr, s prvky balady, dance , flamenco, Bossanova, tango, salsa, rumba, bolero, paso doble, a dokonce i reggae.

Jejich "Une femme avec une femme" zůstala několik týdnů na vrcholu francouzských hudebních žebříčků.

Za zmínku stojí, že bratři Canové, byly bezesporu inovační hudebníci. Mladší ze sourozenců - Nacho byl jedním z prvních španělských hudebníků, který hrál na vlastní klávesnici Fairlight.

A perlička: Co mají společného Penélope Cruz a Mecano?
Svůj herecký debut si Penélope "střihla" v klipu: "La Fuerza del destino", přičemž ona ani Nacho Cano náklonnost nehráli, ale přenesli si ji na čas i do soukromí.