Morandi je rumunská pop music hudební skupina, jejímiž členy jsou Marius Moga a Andrei Ştefan Ropcea (Randi). Jméno kapely pochází z prvních dvou písmen Mogova příjmení a Ropcovy přezdívky. Poté co se stali velmi úspěšnými v Rumunsku, jejich...

O-skupine

Morandi je rumunská pop music hudební skupina, jejímiž členy jsou Marius Moga a Andrei Ştefan Ropcea (Randi). Jméno kapely pochází z prvních dvou písmen Mogova příjmení a Ropcovy přezdívky.

Poté co se stali velmi úspěšnými v Rumunsku, jejich píseň Beijo se v létě 2005 umísťovala vysoko v mnoho evropských hitparádách, včetně v hitparádě MTV Evropa a v hitparádě World Chart Express. Morandi byly nominováni na Best Romanian Act na MTV Europe Music Awards 2005, ale cenu vyhráli Voltaj.

V MTV Romania Music Awards 2006, Morandi vyhráli cenu nejlepší písně (Best Song) za Beijo a ocenění nejlepší video (Best Video) za Falling leep. Jejich album Reverse se prodalo na 2 miliony kopií.V této době má Morandi na kontě už 3 alba Reverse, Mind Fields a N3xt.

Mimo Randiho a Mogy tvoří skupinu Viki, Razvan, Dylma, Alex, Alexx a Radu + tanečnice Silvia, Oana, Alexandra, Ruxandra, Mirela a Elena.