zavřít

O skupině

Mors Principium Est je finská melodic death metalová skupina z města Pori. Význam tří latinských slov Mors Principium Est je Smrt je jen začátek

Skupina Mors Principium Est byla založena roku 1999 třemi zakládajícími členy Jori Haukio (kytara, zpěv), Jarkko Kokko (kytara) a Toni Nummelin (klávesy). Protože skupina neměla hráče na bicí, tak se k nim později připojil Mikko Sipola. Počátkem roku 2000 přestalo Joriho zpívání bavit a tak se skupina rozhodla, že si najde náhradu v podobě nového člena, kterým se stal Ville Viljanen, který v té době právě opouštěl tvou starou kapelu.

První demo Before Birth bylo ještě nahráno bez basskytaristy, ale jejich vydavatele Listenable Records to zaujalo a proto se skupina musela poohlédnout po dalším členovi této momentálně šesti člené formace. Stal se jím v roce 2001 Teemu Heinola. Sága tedy mohla začít.

Na řadu přisly 2 dema Valley of Sacrifice a Third Arrival ve kterých bylo jasně slyšet potenciál této mladé finské skupiny, ale i přes tento fakt se na debutové album Inhumanity muselo čekat až do roku 2003. Album bylo kritikou přijato vesměs kladně.

V roce 2004 opouští skupinu zakládající člen Toni Nummelin, kterého nahradil klávesista Joonas Kukkola. Odchod Toniho vyústil v jakýsi nový náboj pro skupinu, který se odrazil v prozatím nejnovějším albu The Unborn (2005), které je prozatím to nejlepší co skupina vyprodukovala.