Nachville Pussy je americká hard rocková skupina z Atlanty. Jejich osobitý hudební styl míchá různé vlivy od punku, boogie, psychobilly po jižanský rock. Většina textů se točí kolem klasických témat-sex, drogy, chlastání, válčení a samozřejmě...

O-skupine

Nachville Pussy je americká hard rocková skupina z Atlanty. Jejich osobitý hudební styl míchá různé vlivy od punku, boogie, psychobilly po jižanský rock. Většina textů se točí kolem klasických témat-sex, drogy, chlastání, válčení a samozřejmě rock´n´roll.

Skupinu založil v roce 1997 v Kentucky kytarista cowpunkové kapely Nine Pound Hammer Blaine Cartwright, když jedním z důvodů kromě hry na kytaru bylo i vyzdvižení jeho hlasových schopností.

Jádro skupiny tvoří manželský pár Blaine Cartwright a kytaristka Ruyter Suys, doplněná o bubeníka Jeremy Thompsona. Původní bubeník Adam Neal (též člen Nine Pound Hamer) záhy odešel k The Hookers. Původní zakládající členka – baskytaristka Corey Parks opustila skupinu zhruba měsíc po vydání 2. alba „High As Hell“.

Skupina, ač si udržuje částečně status undergroundu se brzy stává kultem po rockových klubech v Evropě, Austrálii, Japonsku a zbytku světa. Ruyter Suys byla nedávno nominována časopisem Elle jako jedna z největších ženských kytaristek.

Skupina také obdržela nominaci na cenu Grammy v kategorii „Nejlepší metalový výkon“ za jejich skladbu „Fried Chicken And Coffee“ z jejich debutového alba „Let Them Eat Pussy“ (1998).

Nashville Pussy mají na svém kontě 5 studiových alb, jedno EP a 2 koncertní DVD.