zavřít

O skupině

Vznik písničkářského dua Nestíháme se datuje k roku 2000, kdy si dva dlouholetí kamarádi řekli, proč nezkusit založit duo, když oba hrají na kytaru.

Zprvu hráli převzaté písně, ale postupně skládali i písně vlastní. Dnes jich větší počet má na svědomí Honza, ale podepisují se pod ně s Petrem společně.

Jejich první koncert se odehrál 17. května 2001, svou premiéru zažili v klubu Holubník.

Začali hojně koncertovat po různých českých (později i slovenských) festivalech, v kavárně Pod Vesuvem se od roku 2004 pravidelně konaly dvojkoncerty kapely s pozvaným hostem, od listopadu 2007 se přesunuli do kavárny Carpe Diem.

Nestíháme sklidili úspěchy na festivalu Porta v roce 2005, kde vyhráli. Získali možnost natočit ve studiu své první oficiální album, které se jmenovalo jednoduše: "Nestíháme" (vydáno v roce 2006).

Kluci nezaháleli a v roce 2007 na vlastní náklady natočili ve Skrýšově dlouhohrající album "Víceméně v klidu", které vyšlo v tomtéž roce.

Na počátku roku se konalo nestíhácké miniturné ve Švýcarsku a v červnu 2008 podnikli Moravskoslezskou túru čítající 7 koncertů, a to s kanadskou kapelou The wind whistles.