1984 Kamarádi ze střední školy, Dexter Holland a Greg Kriesel se rozhodli zalořit vlastní skupinu. K tomuto rozhodnutí je inspirovala návštěva vystoupení skupiny Social Distortion. 1985 Školní dozorce Kevin "Noodles" Wasserman je přijat do...

O-skupine

1984
Kamarádi ze střední školy, Dexter Holland a Greg Kriesel se rozhodli zalořit vlastní skupinu. K tomuto rozhodnutí je inspirovala návštěva vystoupení skupiny Social Distortion.

1985
Školní dozorce Kevin "Noodles" Wasserman je přijat do kapely spíše z důvodu, že je schopen mladistvým členům kapely legálně sehnat alkohol, než kvůli svým schopnostem hrát na kytaru. Kapela zkouší v domě Krieselových rodičů a poprvé koncertuje v Santa Cruz a San Francisku.

1986
Skupina mění název z původného Manic Subsidal na Offspring. Vydávají 1000 výlisků debutového singlu "I´ll Be Waiting" b/w "Blackball". Obal kapela lepí v Hollandově domě a singl vychází na vlastní značce Black Label.

1987
Po odchodu původního bubeníka, který se nakonec rozhodl věnovat se více škole, ke kapele přichází šestnáctiletý Ron Welty.

1989
Offspring podepisují smlouvu s labelem Nemesis/Cargo. Poté, co se jim podařilo najít producenta Thoma Wilsona, který byl podepsán na nahrávkách jejich oblíbenců T.S.O.L. (Offspring si s nimi zahráli ten samý rok), The Vandals a The Dead Kennedys, vydávají debutové bezejmenné album, kterého se prodá 3000 vinylových kopií.

1991
Offspring vydávají sedmipalcové EP "Baghdad", také na značce Nemesis/Cargo a nahrávají skladbu "Take It Like A Man" pro kompilaci časopisu Flipside nazvanou The Big One. Producentem této písničky je Brett Gurewitz, šéf a majitel Epitaph Records.

1992
Druhého alba Offspring (a prvního pro Epitaph Records) se prodá 60 000 kusů. Dodnes se ho prodalo přes 600 000 kusů. Na party pořádanou při příležitosti vydání alba v Goodies ve Fullertonu ale přišlo pouhých 25 lidí.

1993-1994
Kapela podnikne dvě oddělené koncertní turné po USA. První s Lunachicks, druhé s Pennywise. Poprvé vyjedou na koncertní šňůru do Evropy, jako předkapela NOFX.

1994
Vychází album Smash, obsahující singly "Come Out and Play (Keep ´Em Separated", "Self Esteem" a "Gotta Get Away". Alba Smash se prodá více než 11 miliónů kusů po celém světě a tím se stalo nejprodávanějším rockovým albem vydaným nezávislou firmou.

1995
Holland a Kriesel založí Nitro Records, sídlící v Huntington Beach. Na této značce vychází nahrávky The Vandals, AFI, Guttermouth a dalších, stejně jako kapela v reedici vydává svůj debtu z roku 1989. Coververze punkové klasiky "Smash It Up" od Damned natočí Offspring pro soundtrack Batman Forever.

1997
Offspring podepisují smlouvu s Columbia Records a vydávají album Ixnay On The Hombre. Zatímco prodeje alba vystoupají někam k počtu tří miliónů ("not bad, but not Smash", tvrdí kritici), ale dočká se příznivějšího ohlasu kritiky než všechny předchozí desky kapely. Na albu se objeví také legenda Jello Biafra, s Offspring vystupuje také na pódiu, kde společně odehrají slavné skladby Dead Kennedys "Chemical Warfare" a "Holiday In Cambodia".

podzim 1998
Skladbu "Pretty Fly (for a White Guy)" si ve formátu MP3 stáhne 22 miliónů lidí během deseti týdnů. Tím se Offspring dostanou na první místo žebřížku Rolling Stoneu nazvaného "Top Pirated Internet Songs"

listopad 1998
Vychází album Americana. Prodeje rychle překročí hranici 10 miliónů. Hit "Pretty Fly..." má své úspěšné následníky: "The Kids Aren´t Allright", "She´s Got Issues", "Why Don´t You Get A Job?" a intenzivní koncertování kapely vyvrcholí na festivalech Woodstock a Reading/Leeds.

1999
Offspring si zahrajíé malou roličku v kultovní horrorové komedii Idle Hands. Offspring hrají coververzi skladby "I Wanna Be Sedated" od Ramones a "Beheated" z prvního alba Offspring předtím než je Dexter ve filmu zabit, sotva řekne jedinou větičku svého textu.

2000
Offspring natáčejí své šesté album. už od 15. září si fanoušci stahují nový singl Original Prankster a tím se zařazují do soutěže o 1 milión dolarů, jejíž vítěz má být vyhlášen při vystoupení Offspring naživo v MTV. Fanoušci, který vyjadřují svou loajalitu kapele členstvím v Offspring National digital fan clubu mají možnost nahrát si do svého počítače exkluzivní materiál skupiny: mj. nevydané písničky, ale také zde přednostně seženou lístky na koncerty, nebo se mohou zúčastnit chatu s členy kapely.

14. listopadu 2000
Po téměř dvou letech, která uplynula od vydání Americany, vydávají Offspring album Conspiracy Of One.

Mluví Noodles
(Kolín nad Rýnem, Německo, 4.10.2000) "Nahrávka je hotová! Posledních pár týdnů bylo dost bláznivých, museli jsem se zabývat milióny detailů, který se řeší na poslední chvíli. Dexter s já jsme teď v Evropě na takovým dvoutýdenním výletě kvůli rozhovorům s novináři o nový desce. Musím vám říct, jaká je to legrace. Sedíme v ňákým hotelovým pokoji a pořád dokola odpovídáme na ty samý otázky. Je dost těžký znít svěže a nápaditě při dvacáté variaci stejné otázky položené během osmi hodin. Takže začínáme vymýšlet nový odpovědi. Já jsem třeba přišel se skvělýma příběhama, jak jsem přišel ke přezdívce Noodles. Nejběžnější a nejčastější otázky jsou:
1. Co mi můžete říct o kapele/novém albu? (tohle se většinou ptají recenzenti restaurací a barů z místních plátků, kterým byl nějakou nešťastnou náhodou přidělen rozhovor s námi)
2. Jak jsi přišel ke jménu Noodles?
3. Kdyby jste byli zeleninou, jakým druhem bys chtěl být?
4. Dexteře, proč sis ostříhal vlasy?
a v neposlední řadě taky 5. Prodali jste tolik miliónů desek, jak můžete pořád být punk?

Opravdu tvrdý, zvídavý a investigativní otázky pro ty mozky, který chtějí všechno vědět. Naštěstí, všechny rozhovory nejsou takhle špatný a pokud jsou, tak se snažíme vložit do nich náš smysl pro humor.

Celkově vzato, je to pro nás dost vzrušující doba. Desku vlastně slyšeli jen hudební novináři, ale my si myslíme, že je to zatraceně skvělá deska! Je to dost tvrdá deska - víc než jsme kdy předtím udělali...je tam dost skladeb pro naše "měkčí" fandy, ale vy, hardcore fans se z týhle desky totálně zblázníte. Myslím, že ji budete milovat. Doufám, že ji uslyšíte brzy, Sledujte Napster, brzy jtam bude!

Jak už asi víte, prvním singlem z alba bude Original Prankster. Tak nějak jste si podle mě první singl představovali: "super fucking fun song!" V týhle skladbě jsme najeli zpátky na vlnu "Vato-Punku" Má to hodně nadupaný rytmus, skvělej kytarovej riff. Moc rád tuhle skladbu hraju! V táhle písničce jsme si taky trochu pohráli s mixováním - přidali jsme nový zvuky a vokály.Co se týče druhého singlu, o tom se všichni dohadují. Na albu Conspiracy Of One je spousta výborných skladeb, kdybych měl vybrat svou nejoblíběnejší, musel bych vyjmenovat tři - "Come Out Swinging", "Dammit, I Changed Again" a "Vultures" První dvě jsou dost rychlý, melodický punkový songy, Vultures je o něco pomalejší, ale stále má dost pumpující rytmus. Připomíná mi "Dirty Magic", ale myslím si, že je ještě o něco silnější. Vultures je prostě hodně emotivní skladba. Nerad bych zapoměl na ještě jednu moji oblíbenou, "Million Miles Away", má pouhý tři akordy, který znějí nově aa to si myslím, že je klíč ke všem velkým rockovým písničkám v historii.

Celkově vzato, tahle nahrávka je nejpřímočařejší "punk-fucking-rocking" deska, co jsme kdy udělali. Taky to je nejživěji znějící nahrávka v historii naší kapely. Dík za to patří Brendanovi, se kterým se fakt výborně pracovalo. Stejně tak patří díky Nickovi, Billymu, Daveovi, ryanovi, Higginsovi, Steveovi, prostě všem, kdo nám pomáhal při natáčení ve studiu. Těmhle lidem jsme dlužni.

Opravdu už se nemůžu dočkat chvíle, až budete moct tuhle nahrávku slyšet úplně cšichni. Těším se na všechny ohlasy fanoušků. Stejně tak vím, že dost našich fanoušků touží po "zpětné vazbě" od nedávno jsem chatoval s pár fanoušky a ti byli ochotní skočit do letadla a přiletět do Paříže, jen aby si s námi pokecali a poslechli si novou desku. Už to nebude tak dlouho trvat, přátelé! Dík a čau, Noodles"