Skupina Oomph! v roce 1992 vydává desku jménem Oomph!. V roce 1993 vydali desku SPERM a v roce 1995 DEFEKT, které vytvořily základ pro nový hudební styl, který kolísal mezi elektro metalem, industriálním metalem a dance metalem.Po úspěchu další...

O-skupine

Skupina Oomph! v roce 1992 vydává desku jménem Oomph!. V roce 1993 vydali desku SPERM a v roce 1995 DEFEKT, které vytvořily základ pro nový hudební styl, který kolísal mezi elektro metalem, industriálním metalem a dance metalem.Po úspěchu další desky WUNSCHKIND (1996) a turné po celé Evropě se začalo o Oomph! konečně více mluvit. Deska UNREIN (1998) přišla s pravým klubovým hitem Gekreuzig. Další deska PLASTIK (1999) obsahovala singlové hity Das weisse Lich a Fieber feat. Nina Hagen. V tomto roce také vyráží na evropské turné, na které pozvou kapelu Skunk Anansie.

Sedmá deska má název EGO (2001). Tato deska byla v Německu mezi Top20 a na podzim vyrazili na turné s finskou metalovou skupinou HIM. V roce 2002 se účastnili různých festivalů jako např. Ozzfest, With Full Force nebo Mera Luna. Tvrdé, melodické a s perfektním vokálem Dera. Taková je poslední deska Wahrheit Oder Pflicht. Na této desce se také nachází velký hit Augen Auf. Pak vyšli i singly Brennende Liebe (kde si Dero střihl duet se zpěvačkou ze skupiny Lame Immortelle) a Sex hat keine Macht.V roce 2006 pak další deska GlaubeLiebeTod, která měla mega úspěch a to hlavně díky singlu Gott ist ein Popstar,se kterým měli ovšem Oomph! trochu potíže kvůli církvi.

1.12.2006 vydali Oomph! výběrovku s názvem Delikatessen - na 1. cd najdete všechny hity jako Augen Auf!,Das Weisse Licht, Gekreuzigt 06 a na 2.cd jsou z většiny nevydané songy a remixy. Krátce na to se Oomph! spojili s Martou Jandovou (dcera Jandy z Olympic a zpěvačka skupiny Die Happy) a Marta spolu s Derem nazpívala singl Träumst du,který si v Německu vedl velice dobře.

21.7.2007 měli Oomph! party nazvanou Oomph!-day, která byla uspořádaná na základě vydání historicky prvního DVD nesoucí název Rohstoff na kterém jsou živáky z koncertu v Berlíně, všechny Making Of, videoklipy a interview.