zavřít

O skupině

Současnost dechové hudby PALAVANKA

Po pěti letech odmlky, v roce 2001, dechová hudba PALAVANKA obnovila svou činnost. Při jejím „znovuzrození“ stáli tři bývalí členové Palavanky. Hynek Novotný ( nynější kapelník), František Bílek a Jaroslav Vacek. Do kapely přišli mladí muzikanti a začalo se pilně cvičit.

V roce 2002 začala PALAVANKA spolupracovat s Mgr. Miroslavem Brúčkem (absolventem brněnské JAMU a dlouholetým křídlovákem DH Túfaranka). První výsledky této spolupráce na sebe nenechaly dlouho čekat. Za krátkou dobu svého působení přivedl tuto amatérskou dechovku na velmi vysokou uměleckou úroveň. PALAVANKA se na podzim roku 2002 představila na soutěžní přehlídce dechových hudeb v Mikulově na Moravě „O zlatý hrozen Jižní Moravy“, kde získala cenu diváka. Pod uměleckým vedením Mgr. Miroslava Brúčka Palavanka každoročně hostuje na několika festivalech dechových hudeb. Např. v Hustopečích, Mikulově, Dubňanech, Dolních Dubňanech, Sehradicích u Luhačovic atd. Také se již představila v sousedním Rakousku a Slovensku. S Palavankou se samozřejmě můžete setkat, zatančit nebo si s ní i zazpívat, na hodech, plesích, svatbách a koncertech

PALAVANKA – to není jen pravá moravská krojovaná dechovka, ale jsou to především mladí a veselí chlapci, kteří si svým temperamentem a láskou k muzice získávají stále větší obdiv u posluchačů. V rozmanitém repertoáru Palavanky najdete nejen skladby významných hudebních skladatelů( Josefa Konečného, A. Žváčka, M. Prajky, V. Pfeffera, Jožulky Uhra a dalších), ale i skladby pro sólové nástroje a úpravy lidových písní.