PIO SQUAD je česká hip hopová skupina. Na svém kontě má videoklipy jak "Čistý stav", "Chvátám", nebo "Musíme Jet". Jižní pionýři, později Pio Squad jako kapela vznikla na podzim roku 1998. Předcházely tomu první parties ve Vrak baru, kde...

O-skupine

PIO SQUAD je česká hip hopová skupina. Na svém kontě má videoklipy jak "Čistý stav", "Chvátám", nebo "Musíme Jet".

Jižní pionýři, později Pio Squad jako kapela vznikla na podzim roku 1998. Předcházely tomu první parties ve Vrak baru, kde pracoval Delebre a Matoa. Tam se začali scházek writers, první rapas se svým freestylem. Pamatuju De Puta Madre, Delebre, Sajfa, Konef. Tam už byl J-Kid, Konef aka Efko i jako djs . To byly doby, kdy se v Jihlavě míchalo na jeden Technics a jednu dřevěnou Teslu. Z těchto spontálních akcí vznikla potřeba dát tomu řád. Tam vzniká Southead komuna, později Topičůf salóón i kapela Jižní Pionýři ve složení J-Kid (dj), Konef aka Efko (mc), Delebre aka Eurodel aka Diego Del (mc), Dj Matoa (producent).

Píše se září roku 1999 a kapela má své první vystoupení na mejdanu s tehdy ještě mladou partou Indy a Wich v dnes již neexistujícím klubu AMC. Trapas. Snad jen legendární Slanej Lotouš, Noc a den stojí za připomenutí. Na přelomu tisíciletí se nahrává živáč z Pardubic, poté opouští kapelu producent.

Dj Matoa odchází a PIO se pouští sami do produkce. Výsledkem sou neslaný produkce. To rozbíjí až jejich prvotina Tree stars, která sklidila úspěch u kritiky i publika. To už PIO brázdí Čechy a Slovensko a jejich historie se začíná psát, tak ji už znáte.