Rocková skupina založená v r. 1986 v americkém Bostonu. Někdy označována jako parodie post punku. Hudební vlivy: Velvet Underground, Stooges, Television, psychedelie, folkrock, metal i pop. Ústřední postavou je B. Francis, vl. jm. Charles...

O-skupine

Rocková skupina založená v r. 1986 v americkém Bostonu. Někdy označována jako parodie post punku. Hudební vlivy: Velvet Underground, Stooges, Television, psychedelie, folkrock, metal i pop. Ústřední postavou je B. Francis, vl. jm. Charles Michael Kittridge Thompson IV. Původní název kapely byl Pixies In Panoply. První minialbum se dostává až na 1. příčku anglického indies žebříčku.

Podobně i album „Surfer Rosa“ (1988), produkované Stevem Albinim. Větší úspěch komerční se dostavuje v podobě desky „Doolittle“ (1989). V r. 1990, v době vydání uspěšného alba „Bossanova“ (1990) se K. Deal spojuje s Tanyou Donelly ve sk. Breeders.

Počátkem r. 1993 se Pixies rozcházejí a Francis natáčí sólové slbum pod jm. Frank Black. D. Lovering později spolupracuje s Nitzer Ebb a v r. 1995 založil se Santiagem a manželkou Lindou sk. The Martinis.