Kapela vznikla pod názvem Pražská kavárna na jaře roku 2014, nicméně hudební spolupráce jejích členů je mnohem starší. Leader Honza s baskytaristou Ondrou se sešli již kolem roku 1998 v kapele Rychlej konec, po jejím rozpadu v roce 2003 Honza...

O-skupine

Kapela vznikla pod názvem Pražská kavárna na jaře roku 2014, nicméně hudební spolupráce jejích členů je mnohem starší. Leader Honza s baskytaristou Ondrou se sešli již kolem roku 1998 v kapele Rychlej konec, po jejím rozpadu v roce 2003 Honza zase hrál s kytaristou Štěpánem v revival The Doors pod názvem Peace Frog. S dechařem Miškinem jsme se zase potkávali na různých jam sessions. Touha po vlastním repertoáru na pomezí rhythm and blues a rocku vedla k založení Pražské kavárny (od roku 2018 Přeskopec).

Sestava se v průběhu let měnila několikrát. V roce 2017 zůstali zakládající členové Honza Libiš, Ondra Tuček a Michal Hubený. Na postu bubeníka se objevil Igor Mokroš a kytaru vzal do ruky Jaromír Panáček. V průběhu času přibyly vokalistky Helena Tučková, Tereza Votlučková a Irena Libišová, která zároveň několik písní obohacuje hrou na housle.

V roce 2020 kapelu opustil kytarista Jaromír Panáček, kterého nahradil Marek Foltýn. Již delší dobu s kapelou hraje na tenor saxofon Petr Hrubiš.

Sound je ovlivněn obsazením se 2 kytarami a 2 saxofony (v některých kouscích klarinetem nebo píšťalkou). Hlavní devízou je původní repertoár s českými texty, navazující na mišíkovsko-hlasovskou tradici.

V roce 2018 vydala kapela své debutové album s názvem Poddoteky. V roce 2021 plánoval Přeskopec vydat své druhé album s názvem Linka nedůvěry. Okolnosti spojené s pandemií covidu tomu však zabránily, tak v pořadí druhé album spatřilo světlo světa až v roce 2023.